DOĞAKA Uzmanları tarafından İTSO’da 2019 yılı Mali Destek Programları anlatıldı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Uzmanları, İTSO’da 2019 yılı Mali destek Programları ile ilgili bilgiler verdiler.
İTSO üyeleri ve yatırımcılara yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısı yoğun ilgi gördü.
DOĞAKA’nın 219 yılı Mali Destek programı kapsamında vereceği hibe ve teşviklerle ilgili DOĞAKA Program yönetimi Birimi uzmanı Tuğçe Altun Durgun ve DOĞAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanı Menal Zübarioğlu katılımcılara bilgiler verdi.
2019 Yılı İmalat Sanayisine yönelik Mesleki Eğitimin geliştirilmesi ve Mali Destek programları hakkında teknik bilgiler veren DOĞAKA Program yönetimi Birimi uzmanı Tuğçe Altun,”Bu programın amacı bölgede imalat sanayisinin ihtiyaç uyduğu alanlarda mesleki eğitimin geliştirilmesi yolu ile bölenin rekabet gücünün arttırılması hedeflenmektedir. Öncelikle İmalat sanayi ile mesleki eğitim kurumları arasında iş birliğinin geliştirilmesi, imalat sanayiinin ihtiyaç duyduğu alanlara yönelik mesleki eğitimde nitelikli insan kaynağı, eğitici personel, usta öğretici, çırak ve öğrenci yetiştirilmesi, yenilikçi üretim metotlarına uygun mesleki eğitim alt yapısının (Sınıf, Laboratuvar, atölye, makine teçhizat ve eğitim materyalleri ve mesleki eğitim modellerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir” dedi.
Teşvikten yararlanmak isteyen ve proje hazırlayan baş vuru sahiplerinin destekten faydalanabilmesi için istenen şartları da anlatan Altun, “Destek alınabilmesi için uygun baş vuru sahipleri arasında yer alınması gerekmektedir. Proje faaliyetlerinin projeyi sunan kurum/kuruluşun görevi ve yetki alanı içerisinde bulunması, ajansın faaliyet gösterdiği TR63 Düzey 2.Bölgesinde (Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye) illerine kayıtlı olmaları merkezlerin ya da yasal şubenin bu bölgede bulunması gerekmektedir. Proje hazırlığından ve yönetiminden ortakları ile birlikte doğrudan sorumlu olması aracı olarak hareket etmemesi istenmektedir. Proje kapsamında geliştirilecek yapı ve projenin uygulanacağı yapıya ilişkin ya başvuru sahibinin kanuni sahibi olması, ya da program ilan tarihinden sonraki 5 yılı kapsayacak kira kontratı/protokol/tahsis sözleşmesi ya da tahsis için başvuru yapıldığına dair kanıtlayıcı belge vb. sunması. Kiralanan yapılar için yapı değiştirme konusunda mülk sahibinin olması ve tüm potansiyel kullanıcılara eşit şartlarda erişim sağlamayı garanti etmesi gerekmektedir. Proje ve faaliyet destekleme yönetmeliğinde ön görülen proje hesabını kendi adına açma, bu hesaba para aktarma ve hesaptan harcama yapma yetkisine sahip olması istenen koşullar arasındadır” dedi.
DOĞAKA Program yönetimi Birimi uzmanı Tuğçe Altun, Hatay bölgesi için son yıllarda önemli görünen ve yatırımcıların da ilgisini çeken seracılık konusuna da değinerek, “2019 yılı ‘Seracılığın Geliştirilmesi Mali Destek’ programı kapsamında çalışmalar yapılmaktadır. Burada amacımız, seracılık faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaktır. Burada yatırımcılarımızın sera kurulumuna yönelik yeni yatırımların desteklenmesi, mevcut seralarda modernizasyon yatırımlarının desteklenmesi, seralarda elde edilen ürünlerin depolanması ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara destek verilmektedir. Seracılıkta örnek projeler arasında meyve sebze süs bitkileri vb. gibi konularda sera kurulmasına yönelik yatırımlar, seralarda çatı ve cephe kaplamalarının modernizasyonuna yönelik yatırımlar, seralarda iklimlendirme sistemlerinin yenilenmesine yönelik yatırımlar, seralarda enerji tasarrufu sağlamaya yönelik yatırımlar, seralarda yeni veya farklı ürün üretilmesi amacıyla yapılacak düzenlemeye yönelik yatırımlar, mevcut seralara yeni ünitelerin eklenmesi ile kapasite artışı sağlamaya yönelik yatırımlar, seralarda bilgisayar kontrollü iklimlendirme ve sulama sistemi kurulmasına yönelik yatırımlar örnek projeler arasındadır” şeklinde bilgiler verdi.
DOĞAKA Program yönetimi Birimi uzmanı Tuğçe Altun Durgun ve DOĞAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanı Menal Zübarioğlunun bilgilendirme toplantısına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İSTE Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr.Tolga Depçi, İTSO yönetim kurulu üyesi Yusuf Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, İskenderun Esnaf Odaları Başkanı Erol Akın ve Esnaf Oda Başkanları, İTSO Meclis üyeleri, sanayici ve iş adamları, İTSO üyeleri ve yatırımcılar katılım gösterdiler.

İskenderun Esnaf Odası Başkanlarından Muhasebeciler Odasına ziyaret

Hatay Esnaf Odaları Birliği (HESOB) Başkan vekili ve İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, İskenderun Esnaf Oda Başkanları ile birlikte İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına nezaket ziyaretinde bulundular.
İskenderun Esnaf Oda Başkanlarının da hazır bulunduğu ziyaret karşılıklı sohbet ortamında geçti.
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım, mükelleflerin sorunları hakkında Esnaf Oda Başkanlarına bilgiler verdi.
HESOB Başkan vekili ve İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın da, Serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin devlet ile mükellef arasında köprü vazifesi gördüğüne vurgu yaptı. Toplantıda mükelleflerin durumu, vergi affı ve genel konular hakkında karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.
Ziyarette İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

Erol Akın (Hesob) Birlik Başkan Vekili Oldu

İskenderun Şoför ve Otomobilciler Odası Başkanlığını başarı ile yürüten Erol Akın, çalışmalarının semeresini de görüyor.
Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği (HESOB) Başkan vekilliği görevine İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın getirildi.
Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, “Bizim aile terbiyemizde görev istenmez verilir. Güzel Hatay’ımıza İskenderun ve civarı bütün ilçelerimize sorumlu olarak İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanımız sevgili Erol Abim. Erol Akın, Birlik Başkan vekilliği görevine getirilmiştir. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin. Allah mahcup etmesin. Bütün yönetim kurulu üyelerimize teşekkürler” dedi.

Kunduracılar Oda Başkanı Alkaya Güven tazeledi

İskenderun Kunduracılar Odası; 2018- 2021 dönemini kapsayan Genel Kurulunu yaparak Başkanlığına yeniden Mehmet Ergün Alkaya getirildi. 114 üyesi olan Odanın genel kurulunda tek aday olarak gidilen seçimde Başkan Alkaya, 54 oy aldı.

Faaliyet raporlarının oy birliği ile onaylandığı Genel Kurul ile İskenderun Kunduracılar Odası’nın yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Mehmet Hamdi Güler, Pervin Horuz Tümkaya, Zekeriya Kayıkçı, Yusuf Uçar, Hamza Göyce, Muhammet Bestami Güler.

Denetim kurulu ise Mustafa Kesikoğlu, Cuma Çoğalan, Zübeyde Tan’dan oluştu.

Oda olarak yapılan faaliyetlerin oy birliği ile onaylandığı Genel Kurul’da üyelere hitaben bir konuşma yapan İskenderun Kunduracılar Odası Başkanı Mehmet Ergün Alkaya, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirterek yapılacak faaliyet ve toplantılara tüm üyelerin katılımını beklediklerini ifade etti.

Tek liste ile gidilen Genel Kurulun Divan Başkanlığını Hatay Esnaf Odaları Başkan vekili ve İskenderun Esnaf ve Sanatkârları Odalar Birliği Başkanı Uğur Fırat, Divan Üyeliklerini ise İskenderun Radyo ve Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Musa Mert, İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, İskenderun Hızarcılar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Abdulkadir Yardımcıoğlu yaptı.

İskenderun İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hikmet Aksoy ve İskenderun’da faaliyet gösteren Oda Başkanları ve üyelerin hazır bulunduğu genel kurulda konuşan İskenderun Esnaf ve Sanatkârları Odalar Birliği Başkanı Uğur Fırat, yapılan genel kurulun hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak seçilen yeni yönetime başarı dileklerinde bulundu.

İsmet İnönü Meydanı ile Tayfur Sökmen Bulvarı Entegre (Battı-Çıktı) Projesi İstişare Toplantısı Yapıldı

İsmet İnönü Medyanı (PAC) ile Tayfur Sökmen Bulvarı Entegre (Battı-Çıktı) Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Belen Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Abdulaziz Aydın başkanlığında bir istişare toplantısı yapıldı.

İskenderun Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda Belen Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Abdulaziz Aydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, Hatay Büyükşehir Belediyesi 2.Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Ahmet Çetinkaya, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, Büyükşehir Belediyesi Birim Amirleri, İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, Şoförler ve Otomobilciler Odası Şube Başkanı Erol Akın hazır bulundu.

Toplantı esnasında, İsmet İnönü Meydanı (PAC) ile Tayfur Sökmen Bulvarı Entegre (Battı-Çıktı) Projesi kapsamında yapılan çalışmalar, alternatif yol güzergâhları, trafik ile ilgili yaşanan veya yaşanması muhtemel sorunlar v.b. konular hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın mağduriyetine mahal verilmemesi bakımından yapılabilecek teknik müdahaleler ile diğer düzenlemelerin istişaresi yapıldı.

İskenderun’da Yeni Toplu Taşıma Sistemi Tanıtıldı

Kent içi trafiği rahatlatmak ve güvenli bir şekilde trafik akışı sağlamak amacıyla Türkiye genelinde yaygın olan Elektronik Ücret Toplama Sistemini Hatay’da uygulamayı amaçlayan HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı, bu sistemi tanıtmak için İl genelindeki sürücü kooperatifleri ve şoför odaları ile istişare toplantıları düzenliyor.
İlk olarak 1. Bölgeyi kapsayan toplantının HBB Meclis Salonunda yapılmasının ardından İskenderun Hizmet Binasında gerçekleştirilen ikinci toplantıya, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, HBB Genel Sekreteri Hasan Maden, Ulaşım Daire Başkanı İkbal Polat, Toplu Taşıma Şube Müdürü Süleyman Barış Süner, İskenderun Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın’ın yanı sıra bölge genelinde sürücü kooperatif Başkanları ve üyeleri katıldı.
“ULAŞIMIN RAHAT, KONFORLU VE GÜVENLİ OLMASINI AMAÇLIYORUZ”
Toplu taşıma da Hatay’ın mevcut durumu ve tasarlanan projeler hakkında sunum yapan Toplu Taşıma Şube Müdürü Süleyman Barış Süner, Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızdan gelen yoğun talep üzerine toplu ulaşımda rahat, konforlu, güvenli ve engelli erişimli ulaşım hizmeti verebilmek, kent içi ulaşımda yolcu potansiyeline uygun 6- 8.15 – 9.5 ve 12 metrelik otobüse geçilmesi ile ilgili çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.
“MİNİMUM YATIRIMLA MAKSİMUM VERİM ELDE EDECEĞİZ”
Toplu ulaşımda Hatay’ın her bir bölgesi için ayrı bir sistem oluşturulacağını vurgulayan Ulaşım Daire Başkanı Muhammed İkbal Polat, yapılan analiz verileri sonrasında Türkiye genelinde yaygın olarak kullanılan bu sistemin Hatay’da ki toplu taşıma araç yoğunluğunu rahatlattığı gibi esnafında daha fazla kar elde edebilmesinin amaçlandığını söyledi.
Araç sürücülerinin ve yayaların toplu taşıma konusunda görüşlerinin alınarak böyle bir sistemin faaliyete geçirilmesinin daha sağlıklı olacağını ifade eden İkbal Polat, “minimum yatırımla maksimum verim elde edeceğimiz profesyonel bir ağ sistemi önemli bir fırsattır. Projede ki yapılacak dönüşüm ile yayaların seyahat süresince daha konforlu ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlamasını amaçlıyoruz. Getirilecek ücretli kart sistemi sayesinde ise yayaların aktarmalı ve daha ekonomik ücretlerle yolculuk yapma imkânı sağlayacağız” dedi.
“TOPLU TAŞIMA DAHA EKONOMİK VE ZARARSIZ HALE GELECEK”
Uygulanması planlanan proje hakkında düşüncelerini ifade eden HBB Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, bir Belediye Başkanı olarak çevreyi etkileyen bütün unsurları düşünürken Dünya genelinde ve Türkiye genelinde yapılan projelerin ışığında ilimizin kıstasları ile harmanlayarak en uyumlu sistemin uygulanması gerektiğini söyledi.
Toplu taşıma araçlarının azalması durumunda havanın daha az kirleneceğini ifade eden Başkan Savaş, “ Biz istiyoruz ki Hatay halkı huzurlu ve konforlu bir şekilde seyahat etsin ama bunu da kooperatiflerimiz profesyonel şekilde yapsın. Şöför arkadaşlarımız görevini yaparken de birbirleri ile tartışma ortamı olmasın ve vatandaşımız daha huzurlu ve güvenli bir yolculuk yapsın istiyoruz. Ayrıca İlçeler arası seyahat yapan yolcularımızı da entegre etmek zorundayız. Daha az araç ile çok fazla yolcu taşıyarak ortak bir havuz ile herkes eşit faydalanmış olacak.” Dedi.

Başkan Savaş: Esnafımızın Ve Hemşehrilerimizin Mağdur Olmayacağı Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyoruz

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda şoför ve otomobilci temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Savaş, esnaf ve oda başkanları ile Hatay’ın ulaşımda yaşadığı sorunları ve bu sorunlara üretilecek çözüm önerilerini masaya yatırdı.
ODA BAŞKANLARI BEKLENTİLERİNİ TİTİZLİKLE AÇIKLADI
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İskenderun Şoförler Odası Başkanı Erol Akın, HBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME)’nin özellikle Hatay’daki toplu ulaşım konusunda özenle çalıştığını belirterek, vatandaşların daha rahat ve güvenli ulaşım hizmeti almaları konusunda profesyonel bir ekiple projeler ürettiğini ifade etti.
Gerçekleşen toplantıda şoför esnafının UKOME’den ve HBB’den beklentilerini titizlikle aktaran Antakya Şoförler Odası Başkanı Aziz Yılmaz da, Hatay’daki toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların mutabakatla çözüleceğini dile getirdi ve Hatay halkının faydasına olacak tüm hizmetlerin altına imza atacaklarını belirtti.
Başkan Savaş: Esnafımızın Ve Hemşehrilerimizin Mağdur Olmayacağı Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyoruz
Şoför ve esnaf temsilcilerinin ardından söz alarak konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, esnaf ve oda temsilcilerinin yaşadığı sıkıntıların çözüme kavuşturulması adına attıkları tüm adımların dünyadaki diğer büyük şehirlerin ulaşım ağında yakaladığı standartları yakalamak adına olduğunu belirtti.
Hayata geçirilecek tüm projelerin hemşehrilerinin mutluluğu için olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Hatay’ın ulaşım ağını daha da aktif hale getirmek için üzerinde çalıştığımız sistemi el birliğiyle yapmak istiyoruz. Sistem yeni olduğu için zaman zaman iletişim problemi yaşıyoruz. Biz esnafımızın güzergâh konusunda kendi aralarında sıkıntıya düşmeden vatandaşları gidecekleri yere daha güvenli ve konforlu bir şekilde ulaştırmalarını istiyoruz. Şu anda sıkıntıyı beraber yaşıyorsak ilerde de bu işin rahatlığını birlikte paylaşacağız. Bu sistem ile hem esnafımızın hem de Hatay halkının yüzünü güldürmek istiyoruz. Eskiden belde olup şu an mahalle olan bölgelere ulaşım sağlayan esnafımızın rekabet halinde olmalarına alternatif bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Tüm esnafımızı ortak paydada buluşturarak modern sistemin meyvelerini toplayacağımıza yürekten inanıyorum” diyerek gerek şoför esnafının gerek vatandaşların mağdur olmayacağı yeni sitem için HBB Ulaşım Daire Başkanlığının var gücüyle çalışmaya devam ettiğini ifade etti.

7b0b6335-7cdd-4ef6-add5-3fa667d06d22 yeni

Başkanı Seyfi Dingil, El Birliği İle İskenderun’u Geleceğe Taşıyacağız

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven, İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Uğur Fırat ve Oda Başkanlarını ziyaret etti.
EĞİTİME DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
İlk ziyaretini İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Güven’e yapan Başkan Seyfi Dingil,” Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar eğitime destek olduk olmaya devam edeceğiz. En büyük yatırım insana olan yatırımdır. Bir ülke ancak eğitimli bireyler ile geleceğe hazırlanır. Bu vesile ile 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılını kutluyor, sizlerin şahsında öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiasına başarılar diliyorum” dedi.
Güven ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarında Başkan Seyfi Dingil’e teşekkür etti ve eğitime vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.
HER ZAMAN DİYALOG HALİNDEYİZ
Ardından İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Seyfi Dingil,” Bilindiği üzere Büyükşehir yasası ile birlikte birçok müdürlük Büyükşehir’in yetkisine geçti. Büyükşehir’in Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKAME)ulaşım ve trafik ile ilgili kararları alıyor. Bizler her zaman elimizden geldiğince sizlerin sorunlarını, taleplerini, istek ve önerilerini ilgili birime aktarıyor, çözüm yolları bulmaya çalışıyoruz. Erol Bey ile sürekli sürekli diyalog halindeyiz ”diye konuştu.
Oda Başkanı Erol Akın ise gerçekleşen ziyaretten dolayı Başkan Seyfi Dingil’e teşekkür ederek, ”Belediye Başkanımız Seyfi Dingil sağ olsun bizlere her zaman destek oluyor sorunlarımız ile ilgileniyor. Biz kendisini içimizden biri olarak görüyoruz. Hepimizin amacı hizmettir. Bu anlamda şoför esnafının sorunlarının çözülmesi bizler her daim destek veren Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Ziyaret sırasında Başkan Seyfi Dingil, yönetim kurulu üyeleri ile sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.
İSKENDERUN LOBİSİ OLUŞTURULMALI
Daha sonra İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Uğur Fırat ve Oda Başkanları ile bir araya gelen Başkan Seyfi Dingil, ”Esnaflarımız bizlerin gözbebeğidir. Kentin gelişmesi ve kalkınması noktasında elimizden geleni yapıyoruz. İskenderun’u daha ileriye götürmek için ele ele vermeliyiz. İnşallah el birliği ile İskenderun’umuzu daha yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz. Sizlerin görüş ve öneri bizler için çok önemli. Her zaman yanınızdayız.” dedi.
İskenderun Esnaf Odaları Birlik Başkanı Uğur Fırat ve Oda Başkanları ise İskenderun’un yararına olan her türlü adıma destek olmaya hazır olduklarını belirterek çalışmalarında Başkan Seyfi Dingil ile başarı dileklerini ilettiler.
Yapılan konuşmaların ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

img_0057 img_0099 img_0183

Şoför Esnafı Tek Yürek Oldu Milli İradeye Sahip Çıktı

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası 15 Temmuz Darbe girişimine karşı tek yürek oldular. İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odasına bağlı yolcu taşıma araçları, ticari taksiler, midübüslere, dolmuşlarla Otogar girişinde toplanan şoför esnafı aileleri ile birlikte ellerinde Türk bayrakları ile toplandılar. Milli İradeye sahip çıkan, darbeye karşı tek yürek olan şoför esnafları adeta kenetlendiler ve birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediler.

Şoför esnafları adına basın açıklaması yapan İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, “Milletimizin Hür iradesine karşı halkımıza yapılmak istenen halkımızın güçlü direnişi karşısında fiyasko ile sonuçlanan,adına darbe girişimi denen menfur olayı İskenderun Şoförler ve Otomobilciler,Esnaf Odası olarak, ve şoför esnafı adına şiddetle kınıyor ve telin ediyoruz, şer güçlerinin piyonlarının nizamı alem ordusu olan Şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin resmi kıyafetlerine bürünmüş olmaları bizleri son derece üzmüştür. En kısa zamanda bu milletin vergileriyle maaşlarını alan isyancıların ve bu milletin öz malı olan silah ve toplarını halkın üzerine çeviren, uçak ve helikopterlerle kendi halkına bomba atan asilerin bir an önce şanlı ordumuzun içerisinden temizlenerek, gerekli cezalara çarptırılmalarını bekliyor, bu olayları yapanların yanlarına kar kalmamalarını umut ediyoruz” dedi.

İskenderun Şoför esnafı ve Türk milleti olarak Askerimize, kahraman güvenlik güçlerimize, polisimize itimadımız asla ve asla sarsılmamıştır diyen Akın konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer vermiştir, “15 Temmuz’da yapılan Darbe girişiminin yüce milletimizin hür iradesine yapılan bir darbe olarak görüyoruz. Her kişi, her kurum, her kuruluş, halk iradesine saygı duymak zorundadır. Ülkemizin geçmiş yıllarda yaşadığı, darbeler, muhtıralar sonrasında çok acılar çektiğini ve çok canların yandığını, bir çok masum ocakların söndüğünü, ekonomimizin dibine vurduğunu ve bu ülkenin 1 dolara muhtaç duruma düştüğü hafızalarımızdan silinmiş, değiliz. Bu acıları bir kez daha yaşamak istemiyoruz.

Bu aziz millet, özgürlükten, demokrasiden ve Cumhuriyetten asla ve asla vaz geçmeyecektir. Türk milleti olarak 15 Temmuz gecesi, demokrasiye, özgürlüğe ve halkın kendi iradesine sahip çıkılmış, ve bu ülkenin artık darbe ve darbeci çapulcularına geçit vermeyeceği, tüm dünyanın hayretli bakışları altında Milli İrade tarafından bir kez daha ispatlanmıştır. Siyasi görüşü, din, dil ırk ve mezhep ayrımı gözetmeden dik duruş sergileyen aziz milletimizi, Sayın Cumhurbaşkanımızı, hükumetimizi, siyasi parti liderlerimizi ve yöneticilerimizi, sivil toplum örgütlerinin sağ duyulu yöneticilerini, darbeye karşı tavırlarından dolayı yerel ve ulusal basın mensuplarımıza da esnaf teşkilatımız adına Teşekkür ederken, bu menfur olayda hayatını kaybeden şehitlerimize ve yakınlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasının ardından araçlarına binen şoförler ve aileleri ellerinde Trük bayrakları ile şehir turu atarak, 15 Temmuz Darbe girişimini protesto ettiler ve Milli İradeye bir kez daha sahip çıktılar.

ŞOFÖRLER DE MEYDANLARDA (1) ŞOFÖRLER DE MEYDANLARDA (2) ŞOFÖRLER DE MEYDANLARDA (5) ŞOFÖRLER DE MEYDANLARDA (6)

İSKENDERUN BELEDİYESİ TŞÖF HEYETİNİ AĞIRDI

Gaziantep’ten İskenderun Belediyesi’ne Belediye Başkan Yardımcısı olarak atanan Mehmet Bilgin’i Türkiye Şoförler Odası (TŞÖF) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Gaziantep Şoförler Odası Başkanı Ünal Akdoğan, ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde bulunarak görevinde üstün başarılar diledi.

Şoför esnafının bölgesel sorunlarını masaya yatırmak ve çözümü için istişarede bulunmak üzere ilçemiz İskenderun’a gelen Türkiye Şoförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi, bölge temsilcisi ve Gaziantep Şoförler Odası Başkanı Ünal Akdoğan, Osmaniye Şoförler Odası Başkanı Kenan Coşkun, Antakya Şoförler Odası Başkanı ve Türkiye Şoförler Federasyonu Denetim Kurulu Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erol Akın, Gaziantep’ten İskenderun Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Bilgin’i ziyaretleriyle onurlandırdılar.

İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin’in, Gaziantep’te görev yaptığı süre içerisinde çalışma arkadaşı olan halka hizmet noktasında gayret gösteren Gaziantep Şoförler Odası Başkanı Ünal Akdoğan ve beraberindeki oda başkanlarının ziyaretinden son derece mutlu olduğu ve duygulandığı gözlendi. Bilgin’i çalışma azmi, dürüstlüğü ve hizmet sevdalısı olma yönüyle tanıdıklarını ve Gaziantep’te de birlikte çalıştıklarını kaydeden Başkan Akdoğan, İskenderun’a da son derece önemli hizmetlerde bulunacağını dile getirdi.

İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bilgin bu ziyaretin kendisine büyük moral kaynağı olduğunu dile getirerek, önemli olanın amaç halka hizmetse ne olursa olsun birlikte hareket etmek olduğunu vurguladı. Şoförler Odası Başkanları daha sonra İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i de makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet ederken, verdiği hizmetlerden ötürü de teşekkür ettiler.

DSC_0002 DSC_0007