MHP’li İbrahim Gül Belen’de Cumhur ittifakının adayı olarak gösterdi

MHP, İbrahim Gül’ü Belen’de Cumhur ittifakının adayı olarak gösterdi.

Cumhur ittifakı Hatay’da Milliyetçi Hareket Partisi adayları Kumlu’da Mehmet Deli ve Dörtyol’da mevcut MHP’li Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un yerine bir önceki dönem Belediye Başkanı Fadıl Keskin’i, 27. Dönem Genel Seçimlerinde önce Milletvekili seçildiği açıklanan, daha sonra yurtdışı oylarıyla vekilliği kıl payı kaçıran İbrahim Gül’ü Belen adayı gösterdi.

Dörtyol’da 8 Terörist Öldürüldü

Dörtyol kırsalı Amanos Dağlarında tespit edilen bir grup PKK’lı terörist düzenlenen hava destekli operasyonda etkisiz hale getirildi. İlk belirlemelere göre 8 terör örgütü üyesi öldürüldü.

Hava destekli operasyonla İlk belirlemelere göre 8 terör örgütü üyesi öldürüldü.Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yaptığı açıklamada esmi olmayan rakamlara göre 11 teröristtin öldürüldüğünü açıkladı.

Hatay’ın En Başarılı Belediye Başkanı Açıklandı

www.hatayrehber.com web sitesinin 1 Hafta süreyle yapmış olduğu Hatay’ın en başarılı Belediye Başkanı anketinde sonuçlar belli oldu.Toplan 1.745 oyun kullanıldığı anket şu şekilde sonuçlandı.

Doç. Dr. Lütfü Savaş Hatay geneli %55 oy oranıyla en başarılı belediye başkanı seçilirken,ikinci sırada CHP’den Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha , 3. sırada ise MHP’den Dörtyol Belediyesi Başkanı Yaşar Toksoy oldu.

Geri Kalan Sıralama Şu Şekilde :

 

Başkan Yaşar Toksoy’dan Kamp Ziyareti

2016-2017 Futbol Sezonunda Hatay Süper Amatör Liginde zirveye oynayan takımlardan Dörtyol Belediye Esnaf Spor’un yeni sezon öncesindeki Nevşehir Peri Tower otelindeki kamp çalışmaları Teknik Direktör Erkan Çolak nezaretinde devam ediyor. Güney Temsilcisi Dörtyol Belediye Esnaf Spor’un kampı ziyaretçi akınına uğradı.
Bölgesine yaptığı başarılı hizmetleriyle tanıdığımız Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Dörtyol Belediye Esnaf Spor’un kamp yaptığı Nevşehir’deki kampı ziyaret ederek sporculara moral verdi. Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’u Dörtyol Belediye Esnaf Spor Sportif Direktörü Uğur Karabulut, Teknik Direktör Erkan Çolak ve kamp kadrosunda bulunan futbolcular karşıladı.
Başkan Yaşar Toksoy, Nevşehir Peri Tower oteli lobisinde kampta bulunan tüm futbolcularla bir araya gelerek sohbet etti.
Dörtyol Belediye Spor Sportif Direktörü Uğur Karabulut, kamp ziyaretinde bulunan ve sporcuları onurlandıran Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a teşekkür etti.

14068462_1240031029351419_1000134924985271626_o 14086244_1240031072684748_27936754786303451_o

Dörtyol’da “Haydi Sende Pedal Çevir” Etkinliği

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Dörttaş Sahil Bandında düzenlenen etkinlikte Dörtyol İlkkurşun Bisiklet Kulübü Derneği üyelerine Özel tasarlanmış bisiklet tişörtü hediye etti.
Dörttaş Sahil Bandında, Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü tarafından gençleri bilgisayar başından kaldırıp sağlıklı bir gelecek için “Haydi Sende Pedal Çevir” etkinliği Pazar günü Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un katılımıyla gerçekleşti. Kurulduğu günden bu yana yaptığı bir çok faliyetlerle Dörtyol insanının takdiri toplayan ve günden güne çoğalarak büyüyen Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü, bir etkinliğe daha imza attı. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürkan, Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi Arif Ergin’in de katıldığı etkinlikte sporculara Dörtyol Belediye Başkanlığı tarafından Bisiklet Tişörtü hediye edildi.
Etkinlikte konuşan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, “Öncelikle böyle bir programı tertipledikleri için Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü Derneğine ve sporcularına teşekkür ediyorum. Gençlerimizi bilgisayar başındna kaldırıp bisiklet sporuna yönledirmek ve onları adepte etmek adına Dörtyol Belediye Başkanlığı olarak burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dörtyol Belediyesi’den önce bu süreci başlatan ve 1 yılı aşkın bir zamanda bu yana faaliyetlerini sürdüren sporcularıma teşekkür ediyorum. Spora ve sporcuya destek olmak adına maddi manevi desteklerimize devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda Off Road yarışlarını gerçekleştirdik. İnşallah en kısa zamanda bir bisiklet yarışması da yapmayı düşünüyoruz. Burada çam sakızı çoban armağını niteliğinde sporcularımıza formalarını takdim etmek istiyorum. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Burak Tanıyıcı, “ Öncelikle 1 yılı aşkındır bu işi yapmak çok mükemmel bir şey. Buraya gelmemizde bir tek benim değil herkesin çok büyük emeği var. Biz de ben yok biz var. Bizim tek amacımızın bisiklet kültürünü Dörtyol’a yaymak. Dörtyol’u ve İlk Kurşunu anlatmak tek hedefimizdir. Ailelerden tek isteğimiz çocuklarını bilgisayar başından kaldırıp bir bisiklet alıp bisiklet sporuna yönlendirmeleri. Biz Dörtyol olarak kendimizi çok şanslı görüyoruz. Dörtyol’da spora ve sporcuya sonuna kadar destek veren Yaşar Toksoy gibi bir belediye başkanımız var. Diğer ilçelerdeki bir çok arkadaşımız böyle bir destek göremedikleri için muzdaripler. Onun için ben bir kez daha Dörtyol Belediye Başkanımız Yaşar Toksoy’a çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
Forma dağıtımının ardından Başkan Toksoy, bisiklete bindi ve gençlerle Öğ-Me-İş sitesine kadar pedal çevirdi.

dörtyol (1) dörtyol (2) dörtyol (3)

Dörtyol Belediye Başkanlığına MHP Meclis Üyesi Mevlüt Coşkun vekalet ediyor

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un 18 – 25 Mayıs 2016 tarihleri arasında Amerika’da yapılacak olan Türk Günü Yürüyüşüne katılmak için bazı iş ve işlemleri tamamlamak üzere İstanbul’da olmasından dolayı iki gün süreyle Dörtyol Belediye Başkanlığına MHP Meclis Üyesi Mevlüt Coşkun vekalet edecek.

mevlutcoskun (2)
Sabah saatlerinde vekalet görevini devralan MHP Meclis üyesi Mevlüt Coşkun ilk olarak günlük iş ve işlemlerle ilgili olarak gerekli çalışmayı yaptıktan sonra Zabıta Müdürü Saadettin Ufuk ile bir toplantı gerçekleştirdi.
mevlutcoskun (1)

 

mevlutcoskun (3)

mevlutcoskun (4)

 

Özel proje uygulama alanı olan Eski Hal içerisindeki işyerlerinin boşaltılarak kazı çalışmalarının bir an önce başlanması konusunun görüşüldüğü toplantının ardından Belediye Meclis Salonunda Zabıta Personeline yönelik olarak gerçekleştirilen Hizmet İçi Eğitim Seminerine katılan Belediye Başkan Vekili Mevlüt Coşkun burada yaptığı açıklamada; “Toplumsal yaşamın gerektirdiği düzenin sağlanması için yaptığınız görevde bireylerin özgürlüklerine müdahalede Zabıta Müdürlüğümüz bünyesindeki tüm personelimiz hassas bir çizgi izlemekte.

mevlutcoskun (5)

En temelde kamu düzenini sağlamak ve korumak amacı gütmekteyiz. Kamu düzeni, toplumun barış ve güven içinde gelişmesini ve yaşamını sürdürmesini sağlayacak bir ortamdır. Belediyelerin temel amacının hizmet olması esas alınırsa Zabıtamızın görevleri de; Seyyar satıcılarla mücadele çalışması, Ana arter, yol ve meydan işgallerinin kaldırılması, kaçak ilan ve reklamların önlenmesi, Dilencilerle mücadele çalışmaları, Trafik çalışmaları ve toplu taşım araçlarının denetimi, Gayri Sıhhi müesseselerin denetimi, Belediyenin ruhsatına tabi olmayan muhtelif işyerlerinin denetimi, Kaçak et denetimleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü ile ortak denetim çalışmaları, Çevre Koruma Müdürlüğü ile Çalışmalar, kaçak inşaat ve gecekondu kontrolü, Gece kondu ile mücadele, Ana arterlerde kazı çalışmaları kontrolü, Yıkım Çalışmaları, bildirilen şikayetler, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna Göre Yapılan İşlemler, Kontrol noktaları ve denetim ekiplerinin çalışmaları ile yoksulların memleketlerine sevki şeklinde sıralanabilir ki bu da Belediyelerimizin hizmetlerinin büyük bölümünden Zabıtamızın direk sorumlu olduğu anlamını taşır. Bu manada üstlendiğiniz ve yasaların sizlere tanıdığı hakları vatandaşlarımızın menfaatlerini öncelik merkezinize alarak kanun ve tüzüklere riayetle görevinizi en iyi şekilde ve güler yüzle yapmanızdır. Bu güne kadar gösterdiğiniz bu olumlu yaklaşımın bundan sonrada sürdüreceğinize olan inancımla, gerçekleştirilen bu hizmet içi eğitim sayesinde hizmet kalitemizin daha da artacağını umut ediyorum. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Daha sonra Başkanlık Makam odasında Hatay Büyükşehir belediyesi sorumlusu Tansel Demirel ile bir araya gelen Başkan Vekili Mevlüt Coşkun müşterek yürütülmekte olan konular hakkında görüş alış verişinde bulundu.

Arsuz, MIPIM’ı fethetti

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte katıldığı dünyanın en büyük emlak ve gayrimenkul fuarı olarak kabul gören MIPIM Fuarı’nın oldukça verimli geçtiğini belirterek, yapılan çalışmaların Hatay’a ve Arsuz’a ciddi bir vizyon katacağını ifade etti.

Fransa’nın Cannes şehrinde 15-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuarın yatırım portföyünü ve marka değerini artırmak isteyen kurum ve kuruluşlar için önemli bir yer olduğunu ifade eden Başkan Culha, ekonomik durgunluğun hakim olduğu bir dönemde yabancı yatırımcıların Arsuz’a büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.
Antalya, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Konya ve Ordu Büyükşehir Belediyeleri’nin stantlarıyla göz doldurduğu fuara Hatay’ın adeta damga vurduğunu ifade eden Culha, Hatay Büyükşehir Belediyesi standının da turizmden ticarete uzanan pek çok yatırım projesiyle göz doldurduğunu ifade etti.

Hatay’ın ilk kez Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş öncülüğünde MIPIM Fuarı’nda tanıtıldığına dikkat çeken Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Türkiye’nin yanısıra Fransa, Rusya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Japonya, Almanya ve birçok ülkenin yaraldığı MIPIM Fuarı’na Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’ın yanısıra Defne Belediye Başkanı Sayın İbrahim Yaman, Dörtyol Belediye Başkanı Sayın Yaşar Toksoy, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr Sait Günal, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Sayın Nihat Tezaslan, Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Sayın İhsan Çakar, Büyükşehir Belediyesi Danışmanları Sayın Fuat Özçörekçi ve Ömer Faruk Çelebi olmak üzere geniş bir ekiple katıldık. Fuarın konseptine uygun olarak Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş, Hatay’ı ve bazı büyük projelerini de ulusal ve uluslararası düzeyde tanıttı. Gerek Sayın Başkanımızın görsel ve yazılı medyadaki performansı , gerekse stantta yabancı firma temsilcileriyle yapılan görüşmeler çok olumlu geçti. Hatay’ın yanı sıra, ilçemiz Arsuz’u da ulusal ve uluslararası düzeyde anlatma ve tanıtma fırsatı yakaladığımız fuarda, ayrıca yatırımcılarla birebir görüşme imkanı bulduk. Bizler, turizm kenti olan Arsuz’u dünyaya tanıtma uğraşı verirken, Kale Mahallemizde yapılması düşünülen kömürlü termik santral başvurusu haberiyle sarsıldık. Bir turizm ve tarım kenti olan Arsuz’a böyle bir projenin hiç uygun olmadığının bir kez daha altını ısrarla çizmek istiyorum. Zaten kurulması düşünülen alanın turizm bölgesi olması ve Turizm Master Planı içerisinde olması da bu projeyi imkansız kılıyor” derken, termik santral konusundaki kararlılığını da bir kez daha dile getirdi.

2

 

Dörtyol’da 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Nedeniyle Şehit Aileleri Yemeği Ve Tiyatro Etkinliği Düzenlendi

Dörtyol İlçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü nedeni ile Dörtyol belediyesi tarafından Şehit ailelerine yemek verildi.Sonrasında Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) tarafından Halk Eğitim Merkezi salonunda Tiyatro gösterisi sergilendi
Dörtyol da bir lokantada verilen yemek öncesi Kaymakam Recep Soytürk ve Belediye Başkanı Yaşar Toksoy şehit ailelerin masasını tek tek gezerek sohbet etti.
Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yaptığı konuşmada “Bu vatan için canlarını seve seve vermiş şehitlerimizin yakınlarıyla bir arada aynı ortamı paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayım.İnşallah Kaymakamlığımızla ortak yaptığımız bir çalışma ile Şehit ailelerimizi Çanakkale ye göndermeyi planlıyoruz’ dedi.
Kaymakam Recep Soytürk de yaptığı konuşmada Şehit ailelerine sizler devletimiz ve bizlere emanetsiniz her zaman sizlere kapımız açıktır bizlere gelmekten çekinmeyin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü münasebeti ile bu müstesna gunde birlikte olmaktan da memnunum dedi ”
DÖRTYOL (1) DÖRTYOL (2) DÖRTYOL (3)

 

Hatay Ve Dörtyol’un Gelişiminde Herkes Üzerine Düşeni Yapmalı

Başkan Savaş’ın kurumlar ve ilçe belediyeleri arasında dayanışmayı sağlamak ve Hatay’a daha kaliteli hizmetler üretilmesine sağlamak amacıyla HBB 3. Bölge Zabıta Müdürü Ahmet Keskin, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a nezaket ziyaretinde bulunarak Başkan Savaş’ın bölgeye ve Hatay’a kazandırdığı projeler hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarette Dörtyol Belediye Başkanı Toksoy, Hatay’ın ve Dörtyol’un gelişmişlik düzeyinde daha ileri bir noktaya taşınması noktasında herkesin elinden gelen çabayı sarf etmesi gerektiğini kaydederken, Zabıta Müdürü Keskin de Başkan Savaş’ın var gücüyle Hatay’ın tüm ilçeleriyle birlikte kalkınması için elinden gelen tüm çabayı ortaya koyduğunu ifade etti.

cc39b3df-8ec1-4635-bbfc-fd2bd323caab

Dörtyol İlkkurşun Off Road Kulübü’nden Başkan Toksoy’a Ziyaret

Geçtiğimiz aylarda kuruluş çalışmalarını tamamlayan Dörtyol İlkkurşun Off Road Kulübü ilk ziyaretlerini önceki gün Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a gerçekleştirdi.
Hasan Çankır, Muhammet Çankır, Yalçınhan Vural, Hanifi Çankır, Mahmut Çankır, İlyas Aslankarayiğit, Mehmet Çankır, Mustafa Alper, Hüseyin Çankır, Reşat Gerçinci, Hasan İnce, Ahmet Çankır, Oğuz Yener Bayazıt, Sedat Aslankarayiğit, Arif İyice ve Emrah Çankır’dan oluşan Dörtyol İlk Kurşun Off Road Kulübü’nün yaptığı çalışmalar ve bu güne kadar elde ettiği başarılar Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’a Kulübün Başkanı Bülent Vural tarafından anlatıldı.

Dörtyol İlkkurşun Off Road Kulübü Başkanı Bülent Vural yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz yıl içerisinde ferdi olarak Türkiye’nin değişik illerinde katıldığımız yarışmalarda 6 birincilik alarak ilçemizin adını duyurmayı başardık. Bu yıl da bir kulüp çatısı altında birleşerek daha büyük hedeflere doğru ilerleyeceğiz. Çıktığımız bu yolda Dörtyol Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Toksoy Beyefendinin büyük desteklerini gördük. Kulübümüz için İlk Kurşun adını ve bu manevi değerimizin simgelerini kullanan bir logo hazırlattık. Başkanımız da sağ olsunlar tüm araçlarımızın giydirilmesi konusunda bizlere destek ve yardımcı oldular. 5-6 Mart 2016 tarihleri arasında Kadirli ilçesinde yapılacak olan “Off Road Şenliklerine” kulüp olarak Dörtyol Belediyemizin sponsorluğunda katılacak, hem ilçemizin adını hemde İlk Kurşunu tanıtacağız. Katkılarından ötürü Dörtyol Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Toksoy’a müteşekkiriz” dedi.
Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek; “Araç ve doğa tutkusu olan gençlerimiz bu iki tutkularını bir araya getirerek Off Road sporuna yönelmiş, bu anlamda kendilerini bir kulüp çatısı altında ifade etmeye başlamışlardır. Bölgemizde aslında çok da yaygın olmayan bu sporun ilçemizde yeşerip filizlenmesi, gençlerimizin kötü alışkanlıklar yerine belli bir alanda ve belli disiplinler altında, kurallara riayet ederek bu sporu güvenli bir şekilde yapıyor olmaları da sevindirici. Taşıt trafiğine kapalı alanlarda araç ve doğa tutkularını tatmin eden gençlerimize biz de sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak destek olduk. Mayıs ayında Gençlik Haftası kapsamında ilçemizde arkadaşlarımızın bir Off Road şenliği düzenleme arzuları var. Biz Dörtyol Belediyesi olarak bu şenliğe her türlü katkıyı da sunmaya hazırız” dedi.
Daha sonra araçları inceleyen Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy gençlere başarı temennilerini iletti.

dörtyol (2) dörtyol (3)