Dörtyol’da “Haydi Sende Pedal Çevir” Etkinliği

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Dörttaş Sahil Bandında düzenlenen etkinlikte Dörtyol İlkkurşun Bisiklet Kulübü Derneği üyelerine Özel tasarlanmış bisiklet tişörtü hediye etti.
Dörttaş Sahil Bandında, Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü tarafından gençleri bilgisayar başından kaldırıp sağlıklı bir gelecek için “Haydi Sende Pedal Çevir” etkinliği Pazar günü Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy’un katılımıyla gerçekleşti. Kurulduğu günden bu yana yaptığı bir çok faliyetlerle Dörtyol insanının takdiri toplayan ve günden güne çoğalarak büyüyen Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü, bir etkinliğe daha imza attı. Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürkan, Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Avcı ve Dörtyol Belediye Meclis Üyesi Arif Ergin’in de katıldığı etkinlikte sporculara Dörtyol Belediye Başkanlığı tarafından Bisiklet Tişörtü hediye edildi.
Etkinlikte konuşan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, “Öncelikle böyle bir programı tertipledikleri için Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü Derneğine ve sporcularına teşekkür ediyorum. Gençlerimizi bilgisayar başındna kaldırıp bisiklet sporuna yönledirmek ve onları adepte etmek adına Dörtyol Belediye Başkanlığı olarak burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dörtyol Belediyesi’den önce bu süreci başlatan ve 1 yılı aşkın bir zamanda bu yana faaliyetlerini sürdüren sporcularıma teşekkür ediyorum. Spora ve sporcuya destek olmak adına maddi manevi desteklerimize devam edeceğiz. Geçtiğimiz aylarda Off Road yarışlarını gerçekleştirdik. İnşallah en kısa zamanda bir bisiklet yarışması da yapmayı düşünüyoruz. Burada çam sakızı çoban armağını niteliğinde sporcularımıza formalarını takdim etmek istiyorum. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Dörtyol İlk Kurşun Bisiklet Kulübü Derneği Başkanı Burak Tanıyıcı, “ Öncelikle 1 yılı aşkındır bu işi yapmak çok mükemmel bir şey. Buraya gelmemizde bir tek benim değil herkesin çok büyük emeği var. Biz de ben yok biz var. Bizim tek amacımızın bisiklet kültürünü Dörtyol’a yaymak. Dörtyol’u ve İlk Kurşunu anlatmak tek hedefimizdir. Ailelerden tek isteğimiz çocuklarını bilgisayar başından kaldırıp bir bisiklet alıp bisiklet sporuna yönlendirmeleri. Biz Dörtyol olarak kendimizi çok şanslı görüyoruz. Dörtyol’da spora ve sporcuya sonuna kadar destek veren Yaşar Toksoy gibi bir belediye başkanımız var. Diğer ilçelerdeki bir çok arkadaşımız böyle bir destek göremedikleri için muzdaripler. Onun için ben bir kez daha Dörtyol Belediye Başkanımız Yaşar Toksoy’a çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
Forma dağıtımının ardından Başkan Toksoy, bisiklete bindi ve gençlerle Öğ-Me-İş sitesine kadar pedal çevirdi.

dörtyol (1) dörtyol (2) dörtyol (3)

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here