Hatay Asayiş Şube Müdürü Mustafa Ateş, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hatay Emniyet Müdürlüğü binasında bulunan makamında 17 Şubat Pazar günü(dün) öğle saatlerinde intihar ederek hayatını kaybeden Asayiş Şube Müdürü Mustafa Ateş (48), için Hatay Emniyet Müdürlüğü’nde cenaze töreni düzenlendi.
Bugün (18 Şubat 2019 Pazartesi) saat 10:00’da düzenlenen cenaze töreninde, Samandağ İlçe eski Emniyet Müdürü Mustafa Ateş’in Türk bayrağına sarılı tabutu İl Emniyet Müdürlüğü binasına getirildi. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde Mustafa Ateş’in ailesi ve yakınları tabutunun başında gözyaşı döktü.
Törene Ateş’in ailesi, yakınları ve mesai arkadaşlarının yanı sıra Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, Samandağ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kenan Kahlıoğulları, Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürü Önder Şimşek ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cenaze Töreninde saygı duruşunun ardından Mustafa Ateş’in öz geçmişi okundu.
Asayiş Müdürü Mustafa Ateş’in naaşı, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun okuduğu duaların ardından defnedilmek üzere karayoluyla Ankara’ya gönderildi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından yapılan açıklamada ; “Değerli dostumuz, arkadaşımız, kardeşimiz Emniyet Müdürü Mustafa Ateş’i son yolculuğuna uğurladık. Acımız tarifsiz… Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine, yakınlarına, tüm halkımıza başsağlığı dilerim.Başımız sağ olsun.” İfadelerine yer verildi.

Hatay’da Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı Yapıldı

Toplantıya Vali Doğan’ın yanı sıra MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcısı Erol Özkan, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Kaymakamları, Kurum İl Müdürleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Hatay Temsilcisi Hidayet Şişkin ve ilgili personel katıldı.

Vali Doğan toplantıda yaptığı açılış konuşmasında “ Bugün Türkiye genelinde aynı saate tüm Vali ve kaymakamların katılımı ile “Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurul Toplantısı” yapılmaktadır. Ülkemiz çok ciddi bir süreçten geçiyor. Yapmış olduğumuz mücadelelerden bir tanesi de uyuşturucu ile mücadeledir. Ülkemiz genç ve dinamik nüfusu dolayısıyla ticareti yapılan uyuşturucunun hem hedef hem de transit ülke konumundadır. Devletimizin kararlı mücadelesi, güvenlik birimlerimizin üstün gayretleri ile yoğun ve güçlü bir mücadele sürdürülmektedir. Bugün burada yapacağımız toplantı ile son bir yıl içerisinde uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapmış olduğumuz çalışmaları gözden geçireceğiz, sonuçları değerlendireceğiz ve alınması gereken tedbirleri birlikte kararlaştıracağız.

Konuşmasında uyuşturucu ile mücadele konusunda verilen eğitimleri de değerlendiren Vali Doğan, “2011 yılından bugüne kadar; İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2.184.655 öğrenci, öğretmen ve veliye bu konuda eğitim verilmiş. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 6.248 öğrenci, öğretmen, veli ve sağlık personeline eğitim verilmiş. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 12.977 kişiye eğitim verilmiş. Diğer kurumların yapmış olduğu hizmet içi eğitimlerle 2.887 çalışana eğitim verilmiştir. 2018-2023 Uyuşturucu İle Mücadele Ulusal Strateji ve Eylem Planı kapsamında 84 aile hekimi ve 250 aile sağlığı personeline de farkındalık eğitimleri verilmiştir.” dedi.

Ayrıca ilimizde farkındalık yaratmak adına “Fidanlar Solmasın”, “Denizyıldızı”, “Tut Elimden Bırakma Beni”, “Mağdur Destek Projesi”, “Karanlıktaki Işıklar”, “Biz Bir Aileyiz”, “Maddeye Değil Sevgiye Bağlı Bir Gelecek” Projeleri hayata geçirilmiştir. Bu geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çok ciddi bir sorundur ve bu sorunu çözmek için Türkiye Cumhuriyeti olarak büyük bir gayret içerisindeyiz. Ülkemizde uyuşturucu ile tanışma yaşı ürkütücü rakamlara düşmektedir. Dolayısıyla bu yapılacak mücadele sadece devlet eliyle değil, okullarda öğretmenlerimiz ve evlerde ailelerimizle birlikte yapmamız gereken ciddi bir mücadele olarak görüyoruz. Dolayısıyla toplumun tüm kesimleri ile birlikte, STK’larla birlikte bu mücadeleyi yürütmemiz lazım.” dedi

Toplantı Türkiye Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Başkanlığı Sunumu ve 2012-2018 Yılları Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Faaliyet Raporunun Sunumu’nun ardından değerlendirmeler ile devam etti.

Hatay Seçim Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında, Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyeti Seçimleri öncesinde geniş katılımlı bir güvenlik toplantısı yapıldı.

Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, 2. Hudut Alaya Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Kaymakamları, İlçe Jandarma Komutanları, İlçe Emniyet Müdürleri ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Toplantı öncesinde bir değerlendirme yapan Vali Doğan, “31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan yerel yönetim seçimleri için bir araya geldik. Bundan birkaç hafta önce Gaziantep’te İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yapmış olduğumuz toplantıda alınan kararların ilimizdeki uygulamaları ve bunlara dair istişarelerde bulunmak üzere bir aradayız. İlimizde “Seçim Koordinasyon Merkezi” GAMER’de kuruldu. İlgili kurumlardan arkadaşlarımız burada görevlendirilerek, yapılacak seçimin huzurlu bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız. Valilik olarak görevimiz vatandaşımızın hür iradesinin sandığa özgürce yansımasını sağlamaktır. İdarenin tarafsızlığına gölge düşürecek hal ve tutumlardan hepimizin kaçınması temel prensiptir. Bugüne kadar ilimiz genelinde seçimler ile ilgili herhangi bir olumsuzluk veya önemli bir sorun yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanmaması için gereken tedbirleri almaya gayret göstereceğiz” dedi.

Seçim günü Suriyeli misafirlerimiz için alınan kararları da paylaşan Vali Doğan “Geçici Barınma Merkezlerinde yaşayan Suriyeli misafirlerimiz, seçim günü Geçici Barınma Merkezlerinden dışarı çıkmayacaklar. Ayrıca Suriyeli kanaat önderleri ile tüm ilçelerimizde yapılan görüşmelerde, kendi imkanları ile tuttukları evlerde yaşayan Suriyeli misafirlerimizden de seçim günü mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları rica edildi. Seçim öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken tedbirleri güvenlik güçlerimiz ile birlikte alacağız. İlimizde yeterli güvenlik personelimiz bulunduğundan dışarıdan takviye birim talebimiz olmayacak.” Diyen Vali Doğan sözlerini, “Türkiye seçim konusunda en tecrübeli ülkelerden birisidir. Her seçimde ciddi anlamda seçime katılım oranına sahip bir ülkeyiz. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimlerin de ilimize yakışır hoşgörü ve olgunluk içerisinde, vatandaşımızın hür iradesinin sandığa yansıyacağı huzurlu bir ortamda gerçekleşeceğine inanıyorum” şeklinde tamamladı.

Toplantı, İl Emniyet Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Jandarma tarafından hazırlanan “Seçim Güvenliği” konusunda alınan tedbirler ile ilgili sunumlar ile devam etti.

Vali Doğan, Samandağ Arsuz Yolunda İnceleme Yaptı

22 Ocak 2019 Salı günü sabah saatlerinde başlayan incelemelerde Vali Doğan’a, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın, DSİ 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci, Karayolları 53. Şube Şefi Mahmut Bilge Özmen ile diğer ilgililer de eşlik etti.

Vali Doğan ilk olarak Samandağ Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı’nı ziyaret ederek, burada şeref defterini imzaladı ve Yarbay Taşkın’dan tesis hakkında bilgiler aldı.

Daha sonra Samandağ ilçemiz ile Arsuz ilçemizi birbirine bağlayan sahil yolunda incelemelerde bulanan Vali Doğan, yolun durumu ve diğer hususlarda ilgililerden bilgiler aldı.
Gün içerisinde Arsuz İlçesi Madenli Mahallesi Balıkçı Barınağı’na geçen Vali Doğan, burada Barınak Dernek Yönetimi’nden istek ve taleplerini dinleyerek yapılması planlanan Marina ve Modern Balikçı Barınağı hakkında Dernek üyelerinin görüşlerini dinledi.

Suriye Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Hatay Valisi Rahmi Doğan Başkanlığında Suriye Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.

İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Rahmi Doğan’ın yanı sıra, 39.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih Altun, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, HBB Genel Sekreteri Nihat Tazeaslan, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Afet Acil Durum Müdürü Ömer Akbaş ve 26 Hizmet Grubunu temsilen kurum il müdürleri katıldı.

Toplantıda Hatay ilimizde bulunan Suriyeli misafirlerimize yönelik olarak Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yapmış olduğu hizmetler, Zeytindalı Harekat Bölgesinde yürütülen eğitim, sağlık, altyapı ve güvenlik hizmetlerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Hatay Vali Doğan Afrin’de İncelemelerde Bulundu

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Afrin Zeytindalı Harekatı bölgesine giderek, Cinderes ve Afrin’de incelemelerde bulundu.

27 Aralık 2018 Perşembe günü Vali Doğan Zeytindali Harekatı ile terörden arındırılarak huzura kavuşan Afrin’de incelemelerde bulundu.

Hatay Valiliği koordinesinde bölgede gerçekleştirilen güvenlik, sağlık, eğitim ve diğer hizmetleri yerinde inceleyen Vali Doğan’a ziyarette Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu, Şenol Bozacıoğlu, Tolga Polat, Orhan Aktürk ile İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin ve askeri yetkililer de eşlik etti.

Afrin’de Şehit Olan Topçu Üsteğmen Muhammed Ali Kalo Memleketine Uğurlandı

Afrin Tel Rıfat Bölgesinde 13 Aralık 2018 Perşembe günü terör örgütü tarafından açılan taciz atışı sonucu şehit olan Topçu Üsteğmen Muhammed Ali Kalo’nun naaşı, Hatay Havalimanından memleketine uğurlandı.

14 Aralık 2018 Cuma günü saat 10.00’da Hatay Valisi Rahmi Doğan, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç,2. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Vali Yardımcıları Nursal Çakıroğlu, Şenol Bozacıoğlu, Orhan Aktürk, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin ile İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve silah arkadaşlarının katılımı ile düzenlenen törenle Şehit Üsteğmen Muhammed Ali Kalo, Hatay Havalimanından İstanbul’a uğurlandı.

28 yaşında ve evli olan Şehit Üsteğmen Muhammed Ali Kalo’nun henüz çocuğu bulunmuyordu. Merhuma Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileriz.

Bakan Yardımcısı Çataklı Hatay’da

Hatay Valiliği’ne gelen Bakan Yardımcısı Çataklı, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Bilal Ölmez, Mahmut Hersanlıoğlu, Erol Özkan, Meral Batı Demirbaş, Hüseyin Demirbaş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile Valilik birim müdürleri tarafından karşılandı. Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Bakan Yardımcısı Çataklı, beraberindeki heyet ile birlikte Vali Ata’nın makamına geçti.

Daha sonra Valilik Abdurrahman Melek Toplantı Salonuna geçen Bakan Yardımcısı Çataklı, burada Devletimizin Afrin’de Hatay Valiliği koordinesinde yaptığı güvenlik, altyapı, eğitim, sağlık ve insani yardım faaliyetlerine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar hakkında düzenlenen toplantıya Başkanlık etti.

Hatay Güvenlik Korucuları Yemin Etti

Düzenlenen yemin törenine Hatay Valisi Erdal Ata’nın yanı sıra Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İskenderun Sahil Güvenlik Komutanı Yb. Çağın Taşkın, Dörtyol, İskenderun, Payas ve Erzin İlçe kaymakamlar, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, güvenlik korucuları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, 150 güvenlik korucusunun yemin etmesi ile devam etti.

Konuşma yapan Hatay Valisi Erdal Ata, 15 günlük eğitimlerini tamamlayan güvenlik korucularının yemin töreninde bulunmaktan il valisi olarak son derece mutlu olduğunu ifade ederek ‘Bugün burada 150 güvenlik korucumuz, aldıkları iki haftalık eğitimin ardından silah ve bayrak üzerinde yemin edecekler, vatanımızın birliği ve bütünlüğünü korumak için hiç durmadan çalışan jandarmamızla birlikte görev yürüteceklerdir.” dedi.

Yemin eden Güvenlik korucularımıza seslenen Vali Ata “Askerlik, inancımız ve kültürümüzde çok önemli yeri olan onurlu bir hizmettir. Biliyorum ki, siz de edeceğiniz yemine sadık bir şekilde kahraman askerlerimize destek olacak, size verilen görevleri yerine getirecek, gerekirse vatan ve bayrak uğruna canlarınızı vereceksiniz. Bu vesileyle, geçmişten günümüze kadar kutsal vatan toprağını, üzerinde dalgalanan şanlı bayrağımızı ve gölgesinde huzur bulan yüce Türk milletini korumak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Bugün göreve başlayacak güvenlik korucularımızı ve ailelerini tebrik ediyor; yeminlerinin kendilerine, ailelerine, vatana ve millete hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.’’ dedi.

Tören Güvenli Korucuları adına bir güvenlik korucusu tarafından yapılan konuşmanın ardından İl Jandarma Komutanlığınca Koruculara ve ailelerine yapılan ikramlar ile sona erdi.

Bakan Soylu Hatay Sınırında

Hatay’a teşrif eden Bakan Soylu’yu Hatay havaalanında Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Milletvekilleri Abdülkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Hüseyin Yayman, Sabahat Özgürsoy, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu,, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile ilçe belediye başkanları ile Ak Parti yöneticileri karşıladı.

Bakan Soylu’ya Hatay ziyaretinde İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz ve AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve İstanbul Milletvekili Alev Dedegil de eşlik etti. Bakan Soylu ve beraberindeki heyet, ilimiz Yayladağı ilçesinde bulunan Geçici Barınma Merkezine giderek burada bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantı sonrasında burada bir değerlendirme yapan Bakan Soylu “Bugün burada Yayladağı kampımızdayız. Suriye’de kendi yerlerinden, yurtlarından edilen, sınırın hem sıfır noktasında hem de 25 km’lik hatların içinde olan bizim Bayırbucak Türkmenleri olarak isimlendirdiğimiz ve esas itibari ile asırlardır aynı tarihi aynı medeniyeti birlikte paylaştığımız ve bugünde bütün dünyaya aslında bu paylaştıklarımızı haykırdığımız bir noktadayız. Kampta 4.500 Bayırbucak Türkmen’i aileleri ile birlikte yaklaşık 7 yıldır kalıyorlar.

“Şu rakamı vermek isterim. 255.300 Suriyeli kardeşimiz son iki yılda evlerine geri döndü. Demek ki orada huzur sağlanırsa insanlar evlerine geri döneceklerdir. Bunun 160.000’i Fırat Kalkanı Harekatı sayesinde devletimizin oluşturduğu güvenli bölgeye geri döndü. 60.000’i geçen 2017 yılında Ramazan ve Kurban Bayramlarında geri döndü. 53.000 kişi ise bu sene Ramazan ve Kurban Bayramında gönüllü ger dönüş ile ülkelerine döndüler ve orada kaldılar. Elbette ki Türkiye’de bugün 3 milyon 550 bin Suriyeli kardeşimiz yaşamakta. Bunun 185.000’i kamplarda. Bütün dünyanın da hayranlıkla takip ettiği gayet insani koşullarda yaşıyorlar. 2015 yılında batı sınırlarımızdan Yunanistan’a kaçan göçmen sayısı ortalama günde 6.800 kişiydi, bugün ise 79 kişi civarında. Aslen dünyaya ait görevlerimizi de, komşularımıza ait görevlerimizi de ve aynı milletten olan insanlarımıza karşı görevlerimizi de aynı ölçüde yerine getiriyoruz.

“Şunun altını çizerek söyleyebilirim dünya tarihinin en acımasız ve sosyolojik açıdan da en önemli göç olaylarından birisiyle karşı karşıyayız. Bu millet büyük bir tarihi başarının altına imza atmıştır. Bugünde aynı olay İdlip ve çevresinde gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız, devletimiz bu konudaki tavrını hem toplantılarda hem dünyaya seslenmelerinde, hem de değerlendirmelerinde açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bizim derdimiz insaniliktir ve bundan da vazgeçmeyeceğiz. Burada o bölgede yapılan saldırılar sonucunda başlayacak bir göç dalgasının da sorumluluğu bize ait değildir. Gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. İnanıyoruz ki artık Dünyayı da Türkiye’yi de oradaki insanları da zora sokan bu davranış tarzından vazgeçilmelidir.

“Burada güç sadece silah ve parayla sağlanabilecek bir hadise değildir. Gücü mazlumlara da milletlere de veren Allah’tır. Biz buna inanıyoruz. Onun için sabırla insani olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Okulundan, sağlığına kadar işinden, barınmasına kadar çok başarılı bir göç yönetimi kurduk. Bunu da devam ettiriyoruz ama bunu istismar etmek isteyenler oldu. Biz kurtuluş mücadelesinde, istiklal harbinde bize hangi milletlerin kollarındaki bilezikleri satarak yardım gönderdiklerini biliyoruz. Geçmişimizi unutmadık, yardım edenleri unutmayız. Biz soylu ve asil bir milletiz.”dedi

Bakan Soylu, gittikleri bütün uluslararası toplantılarda sözde büyük ülkelerin temsilcilerinin Suriye meselesi konuşulduğu zaman başlarının öne eğik olduğunu vurgulayarak, “İşin tiyatrosundalar. Bunu herkes biliyor. Tüm Avrupa, neredeyse bizdekinin 5’te 1’i kadar tüm Avrupa topraklarına yayılmış olan Suriyeli göçmenler konusunda aldıkları tavırlar ortadadır. Bizim sadece kendi sınırlarımızda değil, sınır ötesinde de ortaya koyduğumuz irade ortadadır. Bu süreç elbette arzu ettiğimiz ölçüde neticelenecektir. Orada huzur ortamı olduğu andan itibaren nasıl Fırat Kalkanı bölgesinde geri dönüş söz konusu olmuşsa, aynı şekilde oradaki her huzura kavuşturulan bölgelere geri dönüş olacaktır”dedi

İçişleri Bakanı Soylu ve beraberindeki heyet, daha sonra Yayladağı Geçici Barınma Merkezinde misafir edilen Türkmen ailelerin evlerini ziyaret ederek kendileriyle sohbet etti. Kamp’ta mevcut olan kütüphaneyi de gezerek buradaki çocuklarla yakından ilgilenen ve onlara çeşitli hediyeler veren Bakan Soylu, yaptığı incelemelerin ardından havayolu ile Hatay’dan ayrıldı.