Hatay Şehidini Uğurladı

24 Ağustos 2019 Cumartesi günü Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde içinde bulunduğu zırhlı aracın devrilmesi sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Ali Uçar için Antakya ilçesinde tören düzenlendi.

25 Ağustos 2019 Pazar günü Şehit Uçar için Antakya Mezarlık Kompleksinde öğle namazını müteakip İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Şehit Uçar için düzenlenen törene İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Sabahat Özgürsoy Çelik, İsmet Tokdemir, Serkan Topal, Suzan Şahin, Lütfi Kaşıkçı, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ümit Durmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Oğuz Emre ÇİÇEK İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ile şehidimizin yakınları, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Henüz 23 yaşında ve bekâr olan Şehit Uçar’ın tabutunun sarıldığı Türk Bayrağı, şehidin ailesini teselli ederek sabır dileyen Bakan Yardımcısı İnce ve Vali Doğan tarafından şehidin babası Abdulsemet Uçar’a verildi.

Şehidimizin kederli ailesine ve sevenlerine sabır, aziz milletimize başsağlığı dileriz.

Hatay Şehidini Uğurladı Hatay Şehidini Uğurladı Hatay Şehidini Uğurladı

Önceki İçerikSon sözleri “Ölmek istemiyorum” oldu
Sonraki İçerikBelen, Dörtyol, Arsuz ve İskenderun’da Elektrik Kesintisi Meydana Gelecek
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.