İTSO Heyeti TOBB’un 74. Genel Kuruluna katıldı

Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada; “İş dünyası olarak hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.
Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” dedi.

TOBB’nin 74. Olağan Genel kuruluna, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, TOBB Genel Kurul Delegeleri ve İTSO Meclis üyeleri Bayram Alpagül, Nihat Belli, Zeki Altun, Sezer Kara, Yusuf Akar, Zeki Altun, Bülent Seküçoğlu, Fuat Keser ve İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez de katıldı.

İTSO Heyeti Anıtkabir’i ziyaret etti

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyeleri, TOBB’nin 74. Genel Kuruluna katılmak üzere Ankara’ya gittiler.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve İTSO heyeti Ankara’da Anıtkabir’i de ziyaret ettiler.
İTSO heyetinin Anıtkabir Ziyaretinde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Okan Belli, TOBB Genel Kurul Delegeleri ve İTSO Meclis üyeleri Bayram Alpagül, Nihat Belli, Zeki Altun, Sezer Kara, Yusuf Akar, Zeki Altun, Bülent Seküçoğlu, Fuat Keser ve İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez de yer aldı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası,yeni Başkan ve yönetimini belirledi

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)’nda 54 üye ve 22 Meslek Grubundan oluşan Meclis üyelerinin seçilmesinin ardından, ilk toplantısını yapan Meclis, yeni Başkan ve yönetimini de belirledi.
Tek liste halinde gidilen seçim sonunda Levent Hakkı Yılmaz, Meclis üyelerinin tamamının oyuyla güven tazeleyerek yeniden İTSO Başkanlığına getirildi. İskenderun ekonomisine yön verecek olan yeni yönetim, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yeni yönetiminin yanı sıra TOBB ve Disiplin Kurulu üyelerini de belirledi. İTSO Meclisi, öğleden sonra gerçekleştirdiği ikinci oturumda ise İTSO Meclis Başkanı ve vakıf yönetimini belirledi.
İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez, Meclis üyelerini oy kullanmaları için Meclis kürsüsünden tek tek oy kullanmaya davet etti.
Meclis üyeleri iki kez sandık başına giderek önce Meclis Başkanlığı daha sonra da Vakıf Başkan ve yönetimi için oylarını kullandılar.
Öğleden sonra yapılan seçimlerde İTSO Meclis Başkanı Okan Belli olurken, İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı da yeniden Doğan Erten oldu.

İTSO Başkanı Yılmaz, Yeni döneme Beyaz sayfa açarak başlıyoruz.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, seçimlerin sona ermesi, sandıkları açılmasının ardından Meclis üyelerine hitaben yaptığı ilk selamlama konuşmasında; “Çok değerli yönetim kurulu üyelerim ve Meclis üyesi arkadaşlarım. Bu gün iki ayrı seçim süreci geçirdik. Sabah yönetim kurulu ve TOBB Genel Kurul Delagasyon seçimleri ile öğleden sonra Meclis Başkanı ve Vakıf Başkanımız ve yönetimini sizlerin oylarıyla belirledik. Bizlere bu onurlu görevi veren tüm Meclis üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İskenderun’u temsil eden bu meclisin Herkese tüm İskenderun’a ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bizim bu ikinci dönemimiz birlik ve beraberlik içerisinde kavga gürültü yaşamadan bölgemiz ekonomisine değer katacağımız faaliyetleri konuşarak yeni süreci el birliği ile yürüteceğimize yürekten inanıyorum. İTSO’da 19.yılıma girdim. 19 yıldır Meclis üyeliği, yönetim kurulu üyeliği ve ikinci dönemimde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak burada bulunmaktayım. Bu süre zarfından çok şey öğrendik. Ama son beş yılda öğrendiklerimizi zannediyorum 50 yıldır öğrenmedim. Artık geçmişe dönmek istemiyorum. İTSO’ya yeni beyaz bir sayfa açarak kolları sıvayıp yeni dönemimizde, hep birlikte İskenderun ve bölge ekonomisine değer katacak projeler üretmeyi hedefliyoruz. Şu an aramıza yeni katılan Meclis üyelerimiz de var. Hepsi istihdam sağlayan bölge ekonomisine önemle değerler katan çok önemli işler yapan iş adamlarımızdan oluşmaktadır. Geçmiş dönemde yaşadığımız olumsuzluklar artık geride kaldı. Bu dönemde Projelerin konuşulduğu, ekonominin konuşulduğu İskenderun ve bölgemize faydalı işler yapılacak çalışmalara hep birlikte imza atacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile İTSO’nun yeni yönetimi ve Meclisinin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Levent Hakkı Yılmaz Başkanlığında, İTSO Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Gassan Kuran
Selma Yılmaz
Muhsin Yeter
Müfit Tennioğlu
Rüçhan Sanem Akpınar
Mehmet Ünüvar
Raşit Özyurt
Hıdır Güneş
Mahir Taner
Yusuf Yılmaz
TOBB Genel Kurul Delegeleri:
Sezer Kara
Yusuf Akar
Nihat Belli
Bayram Alpagül
Bülent Seküçoğlu
Zeki Altun
Fuat Keser
Disiplin Kurulu Asil Üyeleri:
Nihat Açıkalın
Gülser Yiğit
Cemil Bilgin
Faruk Rende
Yılmaz Arslan
Erman Arıkan

İTSO Vakıf Yönetim Kurulu üyeleri :
Başkan Doğan Erten
Yusuf Gökay
Münir Emre Kuran
Emin Aşkargenç
Ali Çitanak
Serdar Kadir Çotulay
Levent Çam
Galip Biçer
Saadet Özmen

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında seçimlerde 54 üye ve 22 Meslek Gurubu Seçimi Gerçekleşti

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen seçimlerde üyeler kendi meslek grubunu seçmek için sandık başına gitti. Oy kullanma işlemlerine sabah saat 09-00’dan itibaren başladı. Saatlerin 17.00’yi gösterdiğinde sadıklar kapandı ve oylar sayıldı. 22 sandıkta yapılan sayımlarda yeni dönemde İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisinde görev yapacak üyeler seçildi.
İTSO Başkanı Yılmaz: “Kazanan İskenderun ve bölgemiz oldu”
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, seçim sonrası yaptığı değerlendirmede ise; “İTSO Seçimlerinde kazanan İskenderun olmuştur. İskenderun’u temsil eden Meclisimiz yeni dönemde yeni projelerle İskenderun ekonomisine yön vermeye, devam edecektir. Aramıza yeni katılan ve yeni seçilen Meclis üyelerimize de hoş geldiniz diyorum. Yeni dönemde Yeni Meclisimiz ile birlikte uyum içerisinde çalışacağımıza yürekten inanıyorum. Bizlere bu görevi veren ve tekrar seçen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
Yaklaşık 15 yıldır İskenderun’da başarılı çalışmalara imza atan ve tüm kurumlarla uyum içerisinde çalışan İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hikmet Aksoy, Hatay İl Seçim Kurulu Müdürlüğüne atandı. Son seçim görevini İTSO seçimlerinde başarılı bir şekilde yerine getiren Aksoy, seçim sürecini ekibi ile birlikte yöneterek, seçimlerin sonuçlanmasını sağladı.
Yapılan sayım sonrasında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi şu şekilde oluştu:

2018 YILI ODA ORGAN SEÇİMLERİ SONUCU MECLİS ÜYELERİ
GRUP AD SOYAD AD SOYAD AD SOYAD
01 Gassan KURAN Ramazan Sinan ORAN
02 Galip BİÇER Levent KILIÇÇIOĞLU
03 Selma YILMAZ Nasrettin MURT Nejan HATKO
04 Mehmet Ali BULUT Mustafa Burak NUR
05 Bülent SEKÜÇOĞLU Fevzi KESER
06 Muzaffer SEKÜÇOĞLU Müfit TENNİOĞLU Nusret BARLAS
07 Sezer KARA Hikmet TOLUN
08 Münir Emre KURAN Hıdır GÜNEŞ
09 Yüksel CİRDİ Yılmaz ÇAĞAN Mahmut KARAGÜZEL
10 Muhsin YETER Necdet TATLI
11 Raşit ÖZYURT Rami KIRMIZIOĞLU Ali MURSALOĞLU
12 Okan BELLİ Yusuf YILMAZ
13 Mahir TANER Nihad BELLİ Nuri YILDIRIM
14 Doğan ERTEN Fuat KESER
15 Rüçhan Sanem AKPINAR Yüsüf GÖKAY Mehmet ÜNÜVAR
16 Bayram ALPAGÜL Tuncay PAŞAOĞLU Serdar Kadir ÇOTULAY
17 Yaşar ÖZER Orhan ÖZKAN Zeynelabidin GÜLTEKİN
18 Levent ÇAM Yasin KELEŞ
19 Yusuf AKAR Necati SERT Ali ÇİTANAK
20 Levent Hakkı YILMAZ Serdar KİRMİT Saadet ÖZMEN
21 Rafi SÜMBÜLTEPE İbrahim AÇIKGÖZ
22 Emin AŞKARGENÇ Zeki ALTUN

2018 YILI OORGAN SEÇİMLERİ SONUCU MECLİS ÜYELERİ

İTSO’da Aile Şirketlerinde Kurumsallaşmanın önemi anlatıldı

İTSO, DOĞAKA, Altınbaş Üniversitesi ve HATİAB işbirliğiyle düzenlenen ‘‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’’ konulu panel yoğun ilgi gördü.
Aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önemine dikkat çekilen panelin açılış konuşmasını İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yaptı.
Ülkemizdeki işletmelerin büyük bir bölümünü aile şirketlerinin oluşturduğuna dikkat çeken İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Aile şirketlerinin varlıklarını devam ettirebilmeleri ise, kurumsallaşmalarıyla doğru orantılıdır. Aile şirketlerinde gözlenen en büyük sorun, aile üyelerinin şirkete değil de şirketin aile üyelerine hizmet etmeye başlaması olarak ifade edilmektedir Bu durumda şirketin, ailesel yönetim anlayışından, profesyonel yönetim anlayışa geçmesi büyük önem arz etmektedir. Zannediyorum, bugünkü panelimizde aile şirketlerinin kurumsallaşma sürecinde yapılması gerekenlere ilişkin detaylı bilgiler bizlerle paylaşılacaktır. Ben aktaracakları çok değerli bilgilerden dolayı konuşmacılarımıza şimdiden teşekkür ediyor, sizlere tekrar hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.” Şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Panelde DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, AYDAM Müdürü Fatoş Altınbaş Sarıgül ve HATİAB Başkanı İbrahim Güder, Kurumsallaşmanın öneminden bahsettiler. Panelin ikinci bölümünde ise Küresel ve Bölgesel Gelişmelerin ekonomi ve siyaset üzerindeki etkileri ele alınırken, Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Çağrı Erhan ve Türkiye Varlık Fonu yönetim kurulu üyesi Prof.Dr.Kerem Alkin sine vizyon destekli olarak bilgiler verdiler. Panelde ayrıca Altınbaş Üniversitesi mütevelli Heyet Başkan vekili Mehmet Tahir Özsoy. Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve yaşanan sorunlara dikkat çekti. Panelde, Altınbaş Üniversitesi Öğretim üyesi Psikoloji uzmanı Doç.Dr.Aylin Koçkar ise Aile şirketlerinde kuşaklararası iletişim konularına vurgu yaptı. Panelde ayrıca Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr.İsmail Kayar, Aile Anayasası hakkında bilgiler verirken, Altınbaş Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof.Dr. Ali Argun Karacabey ise, ‘Nasıl Kurumsallaştık’ konularına dikkat çekti. Panel sonunda ise İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Yönetim kurulu üyesi M.Ali Bulut, panele katılan konuşmacılara günü anısına kahve fincan takımından oluşan plaket takdim ettiler.
İTSO, DOĞAKA, Altınbaş Üniversitesi ve HATİAB işbirliğiyle düzenlenen ‘‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma’’ konulu panele İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, M.Ali Bulut, HATİAB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güder, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Altınbaş Üniversitesi heyeti İTSO üyeleri ve davetliler katıldılar.

İTSO’da Deniz Otobüs seferleri projesi Tanıtıldı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Kent Konseyi işbirliğiyle Deniz Otobüs seferleri projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Hatay’ın Samandağı ve İskenderun’dan Mersin, Kıbrıs, Gazimagusa ve Beyrut seferleri ile ilgili başlatılacak olan Deniz Otobüsü seferleri ile ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısında, proje en yetkili kişiler tarafından hazırlanan görsellerle anlatıldı.
Toplantıya ev sahipliği yapan İTSO adına yönetim kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ilk olarak söz aldı. İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz yaptığı konuşmasında; “Sözlerime başlamadan önce, Afrin’de hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize de başsağlığı diliyorum. Ülkemiz tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’nın zaferle neticelenmesini diliyor, kahraman askerlerimizin sağ salim ülkemize dönmelerini temenni ediyorum. Değerli Misafirlerimiz, Hatay Büyükşehir Belediyemiz tarafından yaklaşık 2 yıldır Hatay Deniz Otobüsü projesiyle ilgili araştırma ve çalışmaların yapıldığını yerel basından takip etmekteyiz. Proje kapsamında, sefer fizibilite raporları ve gemi iskelesi çalışmalarının yapıldığını duymaktayız. Bugünkü toplantımızda, söz konusu projenin detayları, Hatay Büyükşehir Belediyemizin değerli yetkilileri tarafından bizlere aktarılacaktır. Ben bizlerle paylaşacakları bilgilerden dolayı kendilerine şimdiden teşekkür ediyor, tekrar hoş geldiniz diyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.” Dedi.
Ardından söz alan Hatay Kent Konseyi Başkanı Nevide Kimyon, yaptığı kısa konuşmasında, projenin Deniz şehri Hatay için önemli olduğuna vurgu yaptı.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Muhsin Cömert, (HADO) Deniz Otobüsü projesi hakkında detaylı bilgiler vererek şöyle konuştu: “2 yıl önce başlanan proje Hatay için hayati önem taşımaktadır. Deniz şehri olan İskenderun, Samandağı sahillerinden yapılacak olan bu deniz seferlerinin şehrin turizminin ve deniz ulaşımının gelişmesi için çok önemli katkı vereceğine inanıyoruz. Yaklaşık 2 yıl önce bu projeye başladık. Bir ay öncesinde de izinler başta olmak üzere sefer fizibilitesi, gemi iskelesi gibi çalışmalarımızı da tamamladık. İskenderun Türkiye’nin en önemli liman şehirlerinden biri, bu bakımdan Deniz taşımacılığının bir önce hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu konuda Ulaştırma Bakanlığı, Kıyı ve Tersaneler Genel Müdürlüğü ile Deniz otobüsü projesi konularında görüşmelerimiz oldu. Bakanlık yetkilileri de Hatay’da böyle bir projenin olması gerektiğini belirterek bizleri daha da cesaretlendirdiler. Geç kalınmış bir projeyi hayata geçirmek için çalışmaktayız. Projeyi halkımıza anlatıyoruz ve olumlu tepkiler alıyoruz” dedi. 23 Nisan 2018 tarihinde İskenderun Limak Port İskelesinden Mersin’e ilk seferin yapılacağı belirtilen toplantıda ayrıca, İskenderun ve Hatay halkının deniz otobüs seferleri ile ilgili hazırlanan röportajlar da yer aldı. Bilgilendirme toplantı soru cevap şeklinde son buldu.
İTSO Halil Şahin Meclis salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, İTSO yönetim kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu, İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakıf Başkanı Doğan Erten, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Bülent Kavsak, HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Bozkurt, HBB Başkan Danışmanı Muhsin Cömert. HBB Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, Esnaf Oda Başkanları, İTSO Meclis üyeleri ve davetliler katıldılar.

İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından Türk Bina Deprem yönetmeliği konusunda seminer düzenledi

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun temsilciliği tarafından ‘Türk Bina Deprem yönetmeliği (TBDY 2017 kapsamında dayanıma göre Tasarım için Hesap esasları’ konulu seminer düzenlendi. İTSO Halil Şahin Meclis Salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun temsilciliği üyesi Prof.Dr.Yasin Fahjan sine vizyon destekli olarak sunum yaptı.
Seminer öncesi TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli de söz alarak, katılımcıları selamladı ve ‘Türk Bina Deprem yönetmeliğinin önemine vurgu yaptı.
Seminerde söz alan TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz, “Oda olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantıları ve eğitim seminerleri veriyoruz. Çağımız teknoloji çağı. Bu teknolojiye ve çağa ayak uydurabilmemiz için kendimizi de sürekli yenilememiz gerekiyor. Bu kapsamda üyelerimize yönelik eğitimlere da önem veriyoruz” dedi. ‘Türk Bina Deprem yönetmeliği (TBDY 2017 kapsamında dayanıma göre Tasarım için Hesap esasları’ konusunda TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun temsilciliği üyesi Prof.Dr.Yasin Fahjan sine vizyon destekli olarak sunum yaptı. Seminere TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli, TMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilcilik Başkanı Selahattin Gündüz ve yönetim kurulu üyeleri, İTSO yönetim kurulu üyesi Bülent Seküçoğlu ve üyeler katıldılar.

İTSO’da Arapça kurslarına katılan kursiyerlere belgeleri verildi

Hatay Coğrafi yapısı ve konumu itibari ile Ortadoğu’ya yakın olması, bölgedeki bir çok firmaların Arap ülkeleri ile ticaret yapması, yabancı dile ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır.

Özellikle Suriye’de yaşanan olaylar nedeniyle çok sayıda mültecinin ülkemize gelmesi ve bölgemizde yaşamlarını devam ettirmesi sonucu Arapça dil eğitiminin bölgemiz için çok önemli olduğu bilinci ile hareket eden İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında, Arapça dil kurslarına katılanlara belgeleri verildi. Arapça Kurs eğitmeni Hasan Yanmış tarafından Arapça konuşma ve yazımı ile ilgili kurslar verildi. Kursiyerlere belgelerini ise, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, Adnan Mursaloğlu ve M.Ali Bulut takdim ederken, Arapça kurslarına katılan İTSO yönetim kurulu üyesi Gassan Kuran’a da belgesini kurs hocası Hasan Yanmış ve İTSO yönetim kurulu üyesi M.Ali Bulut birlikte takdim etti. İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de belge dağıtım töreninde yer aldı. İTSO’ da, A1 seviyesinde 25 kursiyerin kurslara katıldığı ve 8 kursiyerin bu kursları başarı ile tamamlayarak belge almaya hak kazandığı belirtildi. 2 Ekim de Arapça kurslarının yeniden başlayacağı belirtilirken, kursa katılmak isteyen vatandaşların, şahsen odaya müracaat etmeleri gerektiği belirtildi. İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter belge dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında; “Suriye’de yaşanan kaos ortamı sona erdiğinde bölgemizde ciddi oranda ticari ilişkiler de olacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın ve özellikle ticari faaliyetlerde bulunan müteşebbislerimizin Arapça öğrenmesi, hem de bölgemizde yaşayan mültecilere yönelik Türkçe eğitimlere ihtiyaç duyulacağı için Odamızda Arapça kurslar düzenliyoruz. Bu vesile ile kurslara katılarak belge alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Odamız da Arapça kursları devam edecek” dedi.

Kaymakam SOYTÜRK İTSO’yu ziyaret etti

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk İTSO’yu ziyaret etti. İadeyi ziyaretler kapsamında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulunan İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İTSO yönetimiyle şehrin genel durumu ve ekonomisi hakkında fikir alış verişinde bulundu.

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette konuşan İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Şehrimiz sosyal ekonomik ve eğitim anlamda Türkiye ortalamasının üzerinde. İskenderun için yapılacak daha çok işimiz var. El birliği ile bu güzide şehrimizin gelişmesi için çalışacağımıza inanıyorum” dedi. Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da Kaymakam Soytürk’e şehrin sosyal ekonomik ve genel durum hakkında bilgiler verdi. İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk’ün ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Mahir Taner, Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu ve M.Ali Bulut da yer aldı.

Maliye’den İTSO’ya Teşekkür Belgesi verildi

Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı, 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin kanunun sürecinde taksit hatırlatma kampanyasına desteklerinden dolayı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na Teşekkür belgesi takdim etti.

Sahil Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Özbey, Akdeniz Vergi Dairesi Müdür yardımcısı Belman, Gökçek ve Asım Gündüz Vergi Dairesi Müdür yardımcısı Ummahan Dirisağlık İTSO’ya teşekkür ziyaretinde bulundular.

Vergi Daireleri Müdürleri, üzerinde, ‘6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin Kanunun 2017 Mayıs ayında yapılan taksit hatırlatma kampanyasına yaptığınız katkılar için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim. Nazmi Erol Hatay Vergi Dairesi Başkanı’ yazılı ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı başlıklı teşekkür belgesini İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’a takdim ettiler.

Sahil Vergi Dairesi müdürü Mehmet Özbey, İTSO Yönetimine ve personeline yapılandırma sürecinde gösterdikleri gayretlerden dolayı teşekkürlerini iletti.
İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Belge için teşekkür ederek; “Şehrimizin ekonomisine değer katan, istihdam sağlayan şirketlerimiz, Kobilerimiz ve tüm esnaflarımız için borçların yeniden yapılandırılması önemli bir fırsattı. Biz de İTSO olarak yapılandırma sürecinde tüm üyelerimize yardımcı olduk. Yönetim kurulum adına Hatay Vergi Dairesi Başkanımız Nazmi Erol’a da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İskenderun Vergi Dairesi müdürlerinin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu, M.Ali Bulut ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de yer aldı.