Prof. Dr. Naci Görür İskenderun’da

Jeolog ve deprem bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde İskenderun’a geldi

Prof. Dr. Naci Görür İskenderun’da Prof. Dr. Naci Görür İskenderun’da

‘İskenderun’un Depremselliği ve Deprem Dirençli İskenderun’ konulu sunumuyla özellikle bölgemizi etkileyen fay haritalarını, fayların hareketliliğini ve deprem üretme potansiyellerini, oluşabilecek depremlerin tahmini şiddetlerini ve bu muhtemel depremlerin yıkıcı etkisini azaltmak için gerek yerel yönetimlerin gerekse halkın yapması gerekenleri tüm detaylarıyla aktardı.

Prof. Dr. Naci Görür İskenderun’da

Bulunduğumuz coğrafi konum gereği deprem yaşanma olasılığı yüksek bir bölgede olduğumuzu belirten Prof. Dr. Naci Görür, depremin yıkıcı etkisini azaltmanın en etkili yolunun ‘Deprem Dirençli Kentler’ inşa etmek olduğunun altını çizdi.

Prof. Dr. Naci Görür İskenderun’da

Katılımın yoğun olduğu seminerde, CHP Hatay milletvekili Nermin Yıldırım Kara, Saadet Partisi Hatay milletvekili Necmettin Çalışkan, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve  Yönetim Kurulu Üyeleri, İTSO Meclis üyeleri,  esnaf odaları yetkilileri, STK temsilcileri, basın mensupları ve bölge halkı bulundu.

İskenderun Haber
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.