YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEKİ ‘KAN’PANYA ETKİNLİĞİ UMUT OLUYOR!

YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEKİ ‘KAN’PANYA ETKİNLİĞİ UMUT OLUYOR! YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEKİ ‘KAN’PANYA ETKİNLİĞİ UMUT OLUYOR! YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEKİ ‘KAN’PANYA ETKİNLİĞİ UMUT OLUYOR! YÜKSELİŞ KOLEJİ’NDEKİ ‘KAN’PANYA ETKİNLİĞİ UMUT OLUYOR!Yükseliş Bilim Kampüsü, toplumda kan bağışı konusunda farkındalık oluşturulması, kan bağışı bilincinin arttırılması amacıyla Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay’ın işbirliği ile başlatılan “Okulumda ‘Kan’panya Var” etkinliğine kan vererek destek oldu.

Okulumda ‘Kan’panya Var” etkinliğine Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yanmaz, Yükseliş Bilim Kampüsü Kurucusu Nuri Üysen, okul idarecileri, Türk Kızılay Arsuz Şubesi yönetimi ve Kan Merkezi yetkilileri katıldı.
Milli Eğitim Hatay İl Müdürü Seyit Ali Büyük yaptığı açıklamada, proje ile kan vermenin öneminin kavranmasını ve kan vermeyi alışkanlık haline getiren bir nesil yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Büyük, proje başladığından bu yana, Kızılay görevlileri, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin büyük bir ekip çalışmasıyla faaliyet yürüttüklerini ifade etti.

Yükseliş Bilim Kampüsü Kurucusu Nuri Üysen ise, projeye duyulan ilginin mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, “Öğrencilerimizi daha bilinçli kan bağışçısı haline getirmek için öğretmenlerimiz ve velilerimiz birlik olduk” dedi.

Önceki İçerikHATAY’DA NOEL COŞKUYLA KUTLANDI
Sonraki İçerikVİRÜS KAYNAKLI ENFEKSİYONLARA DİKKAT!
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.