KRONİK PROSTAT TEDAVİSİNDE ‘TERMOTERAPİ’ DÖNEMİ

 

KRONİK PROSTAT TEDAVİSİNDE ‘TERMOTERAPİ’ DÖNEMİ
Termoterapi nasıl uygulanır?

İskenderun Gelişim Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Göksel Bayar, tıp alanında teknolojinin gelişmesiyle birlikte, kronik prostat tedavisinde mikrodalga yöntemiyle uyguladıkları termoterapi yönteminin hastanın yaşam konforunu arttırdığına dikkat çekti.

Anestezi verilmeden uygulanan yöntem hakkında bilgilendirmede bulunan Doç. Dr. Göksel Bayar, “Prostat termoterapisi, kronik prostatit olan hastalarda semptomları hızlı bir şekilde iyileştirmek için, yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde, iltihaplanan sinir uçları desensitize (duyarsızlaştırılarak) edilerek; ağrı, baskı hissi, karıncalanma ve yanma şikâyetleri geçirilir” açıklamasında bulundu.

Termoterapi nasıl uygulanır?

Ortalama bir saat süren müdahalenin ardından hastaların prostat hastalığından kaynaklanan sıkıntılardan kurtulduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Göksel Bayar, “Termoterapide kullanmış olduğumuz cihaz; ısı, titreşim ve manyetik özelliği olan bir üründür. Cihazın ucu, makattan prostatın üzerine yerleştirilir ve cihaz çalıştırılır. Prostata ve etrafına ısı verilir. Titreşim ve manyetizma sayesinde ısı daha derinlere iletilir. Beş gün üst üste yarım saatlik seanslar şeklinde tedavi uygulanır” dedi.

Önceki İçerikHBB’DEN ÇEVRE KİRLİLİĞİ HASSASİYETİ
Sonraki İçerikCHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve HBB Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş İTSO’ya Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundular
Avatar photo
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.