TOSYALI HOLDİNG’İN DEV YATIRIMI HIZLA İLERLİYOR!

 

TOSYALI HOLDİNG’İN DEV YATIRIMI HIZLA İLERLİYOR! TOSYALI HOLDİNG’İN DEV YATIRIMI HIZLA İLERLİYOR! TOSYALI HOLDİNG’İN DEV YATIRIMI HIZLA İLERLİYOR! TOSYALI HOLDİNG’İN DEV YATIRIMI HIZLA İLERLİYOR! TOSYALI HOLDİNG’İN DEV YATIRIMI HIZLA İLERLİYOR!
Tosyalı Holding, İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesinde başladığı Türkiye’nin en büyük sanayi yatırımlarından birini tamamlamak üzere.. Çalışmaların tam gaz ilerlediği dev yatırım her yönüyle büyülüyor.
Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay milletvekilleri Abdülkadir Özel, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi ve AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal’ın baştan sona hayranlıkla incelediği çevre dostu ‘yeşil çelik’ odaklı yeni çelik yatırımı göz kamaştırıyor.
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ve Şirket CEO’su/yönetim kurulu üyesi Suhat Korkmaz yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verirken, kuantum ocakları, yerin 50 metre altında ve üstünde kurulan muazzam teknoloji faaliyetlerini heyecanla anlattı.
500 dönümlük arazide zemine 18 bin adet fore kazık dikildi. Ayrıca yatırım başladığı günden bu yana sahada 10 bin kişi çalışıyor.

TÜRKİYE’NİN İLK KUANTUM OCAKLARI
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İskenderun 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa edilen 2,5 milyar dolarlık yassı çelik üretim fabrikasının büyük bölümü tamamlandığını söyleyerek, “Türkiye’nin en büyük sanayi yatırımı olan tesisimiz, gelecek yıl mart ayında faaliyete geçecek. 500 dönümde muazzam bir yatırım hayata geçiriyoruz. Dünyanın en kompakt tesislerinden biri olacak İskenderun’da Türkiye’nin ilk kuantum ocaklarını kuruyoruz” dedi.

2000 KİŞİYE İSTİHDAM
Tosyalı, “İskenderun’da hayata geçirilen 2.OSB’deki Tesisi, yaklaşık 2 bin kişiye doğrudan istihdam sağlarken, Türkiye’nin yıllık yaklaşık 4 milyar dolarlık yassı çelik ithalatını da ikame edecek” diye konuştu.

BU MUAZZAM YATIRIM ÖDÜLÜ HAKEDİYOR!
Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay milletvekilleri Abdülkadir Özel, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi ve AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal’ın ‘Milli ve yerli olması sebebiyle muazzam bir yatırım, her yönüyle ödülü hakediyor’ dediği dev yatırımın Türkiye’de örneği yok.
Heyet, incelemenin ardından Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’yı devasa yatırımından ve ülkeye katkılarından ötürü kutladı.

Önceki İçerikSAVAŞ: TÜRKİYE’DE HİÇKİMSENİN YAPAMADIĞI KALİTEDE GÜBRE ÜRETİYORUZ
Sonraki İçerikİMEAK DTO’DAN İSKENDERUN KAYMAKAMINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
iskenderun haber sitesinin haberlerini yayınlayan genel editörü.