KALP VE DAMAR CERRAHİSİ’NDE ‘GELİŞİM’ ZAMANI

İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Ahraz, Başhekim Uzm. Dr. Emin Turhan, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof. Dr. Ertekin Utku Ünal, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emir Erol, basın mensuplarıyla kahvaltılı programda bir araya geldi. Nazende Restaurant’ta düzenlenen basın toplantısında, Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi deneyimli ekibi; tüm kalp ve damar hastalıkları, kalp kapak ameliyatları, bypass ameliyatları ve aort cerrahilerini başarıyla uygulanmaya devam edeceklerini ifade etti.
“Önceliğimiz İnsan Sağlığı”
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ve İskenderun’da kurulan ilk özel hastane
kimliğiyle, 2005 yılından bu yana, ilk günkü heyecanla hizmet vermeye devam ettiklerini ifade eden Başhekim Uzm. Dr. Emin Turhan, “İskenderun Gelişim Hastanesi 2005 yılında,
İskenderun’da kurulan ilk özel hastane olarak hizmet vermeye başladı. 2009 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Metin Yıldız’ın hastaneyi devralmasından sonra, hastanemiz Samandağ’dan Osmaniye’ye kadar her alanda tam donanımlı bir şekilde bölge hastanesi vasfını kazanarak hizmet vermeye devam etmektedir. Önce zarar verme prensipliyle, tamamıyla etik değerlere önem vererek, insan sağlığını önemseyerek ve kendi alanında kendini ispat etmiş başarılı hekimlerle yoluna devam eden hastanemiz, son dönemlerde; onkoloji merkezi, kardiyovasküler cerrahi gibi özellikli branşlarla bölgemize sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Bu hizmetleri bölgemize kazandıran Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Metin Yıldız’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ulusal çapta kardiyovasküler cerrahide birçok başarılara imza atmış Prof. Dr. Ertekin utku Ünal ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emir Erol’un Gelişim ailesine katılmasından mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu.
“Sağlığınız İçin Gelişiyoruz”
İskenderun Gelişim Hastanesi Ailesi olarak, hastalara en iyi tanı ve tedavi hizmetlerini
sunmaya devam edeceklerini ifade eden Genel Müdür Ahmet Ahraz, “Öncelikle, ‘Sağlıkta
Gelişim Zamanı’ sloganıyla çıktığımız yolda; toplam 17 bin metre kare kapalı alan ve 206
yatak kapasitesine sahip hastanemizde; ileri teknolojik altyapımız ve deneyimli uzman
kadromuzla birlikte, sağlıkta fark yaratmaya 17 yıldan bu yana devam ediyoruz. 2005 yılından bu yana sizlerle gelişiyor ve büyüyoruz. Hatay’da özel sağlık kurumları arasında; hem kadın istihdamı sağlayan, hem de özel hastaneler arasında en fazla SGK primi ödeyen kurum olarak 1’nci sırada olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yine bu doğrultuda, 2012 yılında kurulmuş olan ve ulusal düzeyde başarılar sağladığımız Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezimizde; gelişmiş teknolojilerle donatılmış KVC ameliyathanesi, KVC Yoğun Bakım Ünitesi ve KVC Servisimizle, hastalarımıza en iyi tanı ve tedavi hizmeti sunmaya ve unvanımızı daha üst noktalara taşımaya devam ediyoruz. Kalp ve Damar Cerrahisi Branşımızda yapmış olduğumuz yeniliklerle ve alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ertekin Utku Ünal ve Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emir Erol hocalarımızla birlikte, bölge halkının kalbine iyi geleceğimize inanıyoruz. Böylesine önemli bir hizmetin bölge halkına sunumunu sağlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Metin Yıldız’a ve ayrıca toplantımıza katılan tüm değerli siz basın mensuplarına, merkezimizin halkımıza tanıtılması aşamasında göstermiş olduğu ilgi ve çaba için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Hastaların Şehir Dışına Gitmelerine Gerek Kalmadı
Tüm erişkin kalp cerrahisi operasyonları, aort cerrahisi (anevrizma ve diseksiyonlar), aort
kapak tamiri, küçük kesilerden yapılan tüm kalp ameliyatlarını Gelişim Hastanesi bünyesinde gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirten Prof. Dr. Ertekin Utku Ünal ise, “1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimime başladım ve 2009 yılında Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde ihtisasımı tamamladım. Bu merkezde 2019 yılına kadar çalıştım. Doçentliğimi de yine aynı merkez de aldım. Birçok kalp ve damar ameliyatına buralarda öğrendim ve deneyimledim. Ardından Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emir Beyle beraber Gelişim Hastanesi bünyesinde çalışmaya başladık.
Gelişim Hastanesi’nde göreve başladığımdan bu yana bölgede aort anevrizmalarının ve aort
diseksiyon sorununun çok fazla olduğunu gördüm. 2016 yılında itibaren aort cerrahisini
kapalı olarak stentle tedavi eden bir ekibiz. 500’e yakın hasta tedavimiz var. Aynı zamanda
açık aort cerrahisine bölgede çok sık görünmesin kayda değer bir konu. Son zamanlarda kalp ameliyatlarını kapalı kalp ameliyatı şeklinde küçük kesiyle daha az yatış, avantajları var. Bu açıdan bu cerrahileri uygun hastalarda merkezimizde devam ettireceğiz. Son olarak sıcak günler damar problemleri artıyor. Bu tip şekilde kapalı ameliyat gibi şansları var.
Hastalarımıza da bu konuda mutlaka yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.
Gelişim Hastanesi Ailesine katılmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyleyen Yrd. Doç. Dr.
Mehmet Emir Erol, “Aslen Reyhanlı doğumluyum. “2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp
Fakültesi’nden mezun oldum ve Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma
Hastanesi’nde uzmanlığımı tamamladım. Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve
Araştırma Hastanesi’nde çalışma hayatıma başladım. 2015 yılında Royal College of Surgeons
of London’da gözlemci olarak yer aldım. 2017-2020 yılları arasında Marmara Üniversitesi
Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görevimi
sürdürdüm ve ardından Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim
Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalıştım. 2022 yılı Haziran ayı itibariyle de, İskenderun Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı olarak görevime devam etmekten mutluluk duyuyorum” dedi. Konuşmaların ardından Hastane Yönetimi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ’NDE ‘GELİŞİM’ ZAMANI KALP VE DAMAR CERRAHİSİ’NDE ‘GELİŞİM’ ZAMANI KALP VE DAMAR CERRAHİSİ’NDE ‘GELİŞİM’ ZAMANI

Önceki İçerikİZİNSİZ TABELA VE REKLAM UNSURLARI İÇİN SON GÜN 1 AĞUSTOS
Sonraki İçerikMUSTAFA BARIN’DAN KURBAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.