Hatay Gazeteciler Cemiyeti ve İskenderun Temsilciliği üyelerinden Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener’e ziyaret

Abdullah Temizyürek; “KALEMİN GÜCÜ İLKELERİ KORUMALI”
Hatay Gazeteciler Cemiyeti ve İskenderun Temsilciliği üyeleri ile birlikte Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener’ e ziyaret gerçekleştirdi.
HGC Üyesi Işık Şener’ in yeni ofisinin açılış ziyareti samimi bir sohbet ortamında gerçekleşti.
Gazetecilik mesleğinde kaliteyi korumak ve daha ileri noktalara taşımak adına gerçekleşen toplantılardan biri olan bu ziyaret anlamlı mesajlar gündeme alındı.
“HER BİLGİ DOĞRU OLMAYABİLİR”
HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Gazeteci Işık Şener, ziyaretinde mesleğin ahlaki ve etik değerleri üzerine yaptığı konuşmada; ‘’ Medya önemli bir görev üstlenmiştir. Toplumun gözü kulağı olmakla birlikte halk ile bürokrasi arasında önemli bir köprü görevi taşımaktadır.
Bu görev kutsaldır..
Günümüz Medyası çok hızlı ve dijital çağın bilgi kirlikleri ile ne yazık ki savaşmak zorundadır. Mesleği olmadığı halde haber yayınların sonucu olarak bilgi çok hızlı yayılmakla birlikte doğruluğu tescillenmeden halka ulaşabilmektedir.
Ancak gelen her bilgi haber değeri taşımaz. Doğruluğu araştırılmadan yapılan yayınlar ise mesleğe ciddi anlamda zarar vermektedir.
Gerçek gazeteciler bu noktada kalemin gücünü ve etkisini korumalı ilkelere sadık çalışma anlayışını kaybetmemelidir” sözlerine dikkat çekti. Gazeteci Işık Şener, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başkan Temizyürek’ e ve Cemiyet üyesi meslektaşlarına teşekkürlerini iletti.
HGC Başkanı Abdullah Temizyürek’ in ardından ziyaret hoş sohbet ortamında sona erdi.

Hatay Gazeteciler Cemiyeti ve İskenderun Temsilciliği üyelerinden Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener’e ziyaret Hatay Gazeteciler Cemiyeti ve İskenderun Temsilciliği üyelerinden Büyükşehir Gazetesi sahibi Işık Şener’e ziyaret

Önceki İçerik39 ilaç piyasadan toplatılacak
Sonraki İçerikERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIYOR
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.