ERKEN TEŞHİSLE MEME ONARIMI MÜMKÜN

Kansere bağlı ölümlerde, dünyada akciğer kanserinden sonra meme kanserinin geldiğini belirten İskenderun Palmiye Hastanesi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş, erken teşhis edilen meme kanserlerinde gerçekleşen cerrahi tedavide meme onarımının mümkün olduğuna dikkat çekti.
“Meme cerrahisinde erken tanı önemli”
Meme koruyucu cerrahide temel amacın, memenin şeklini korumak olduğunu belirten Op. Dr. Cavit Göktaş; “Meme, kadınların önemli bir aksesuar organıdır. Hiçbir kadın, onu kaybetmeyi istemez. Ancak geç fark edilen ve teşhisi geç konulan meme kanserlerinde kadınlar önemli bir aksesuarını kaybetmektedir. Erken tanısı onulan meme kanserlerinde, artık eskisi gibi meme organı tamamen alınmamaktadır. Meme koruyucu cerrahi, erken tanılarla tercih edilen bir ameliyat yöntemidir. Erken teşhis, yaşam süresi açısından daima en etkili adımdır. Erken teşhis, memenin korunması anlamına gelmektedir Unutulmamalıdır ki, erken teşhis hayat kurtarır” dedi

ERKEN TEŞHİSLE MEME ONARIMI MÜMKÜN

Önceki İçerikİSKENDERUN’A İYİ GELECEK VIP HİZMETLER SİZLERLE BULUŞUYOR
Sonraki İçerikİskenderun Genelinde Su Kesintisi Meydana Gelecek
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.