BEBEK DOSTU HASTANEDE ‘EMZİRMENİN ÖNEMİ’NE DİKKAT ÇEKİLDİ

‘1-7 Ekim Emzirme Haftası’ kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanan bilgilendirme standında anne sütünün ve emzirmenin önemine dikkat çeken İskenderun Palmiye Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeynep Çamkes, bebeklerin ilk altı ay kesinlikle anne sütüyle beslenmesi gerektiğini belirtti.
Anne sütünün bebeğe sağladığı faydalar hakkında bilgilendirmede bulunan Uzm. Dr. Zeynep Çamkes, “Bebeğin sağlıklı büyümesine ve bağışıklığının artmasına neden olan anne sütünün, alerjik hastalıkların sıklığını azalttığı görülmüştür. Anne sütü içen çocukların zekâ düzeyinde artış daha fazladır. Anne sütü tek başına çocuğun besin öğeleri gereksinimini karşılayabilmektedir. Bebeği, onlarca fayda sağlayan anne sütünden mahrum etmemek gerekir. Bebekte ilk hafta kilosunun onda biri kadar kilo kaybı normaldir. Günde 5-6 kez idrar yapması iyi doyduğunu gösterir. Bu nedenle doğumdan sonra ilk hafta içindeki kontrol çok önemlidir. Dolayısıyla doğumdan hemen sonra ilk 6 ay sadece anne sütünü, sonrasında 2 yaşa kadar devam edilmesi çok önemlidir” dedi.

BEBEK DOSTU HASTANEDE ‘EMZİRMENİN ÖNEMİ’NE DİKKAT ÇEKİLDİ BEBEK DOSTU HASTANEDE ‘EMZİRMENİN ÖNEMİ’NE DİKKAT ÇEKİLDİ BEBEK DOSTU HASTANEDE ‘EMZİRMENİN ÖNEMİ’NE DİKKAT ÇEKİLDİ BEBEK DOSTU HASTANEDE ‘EMZİRMENİN ÖNEMİ’NE DİKKAT ÇEKİLDİ

Önceki İçerikPamuk Okul Öncesi Eğitim Kurumları Dünya Çocuk Günü ve Hayvanları Koruma Günü etkinliklerine katıldılar
Sonraki İçerikİSTE MERKEZ YERLEŞKESİNDE AŞI İMKÂNI
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.