HATSU’DAN ALTYAPI VE ÇEVRE SAĞLIĞI UYARISI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Kurban Bayramı’nda çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve altyapı hatlarında tıkanmalara karşı alınacak tedbirlerle ilgili uyarılarda bulundu.

Kurban Bayramı’nda çevre sağlığını koruma ve altyapının sağlıklı şekilde işlevini yerine getirmesi için bazı hususlara dikkat çeken HATSU, kurban kesiminin ardından ortaya çıkan atıkların herhangi bir tıkanmaya sebebiyet vermemesi adına atık su hatlarına atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Ayrıca, yağmur suyu hatlarına verilen kurban kanlarının dereleri, denizleri ve baraj yataklarını kirlettiğini belirten HATSU, derelere atılan saman, gübre ile kurbana ait atıkların su sirkülasyonunu engellemekte olduğunu ve sıcak havada kokuya sebebiyet verdiğinin altını çizdi.

HATSU Genel Müdürlüğü, söz konusu olumsuzlukların yaşanmaması için tüm vatandaşların belirtilen hususlara hassasiyet göstermesi konusunda temennide bulundu.

HATSU ayrıca, altyapı hatlarının sağlıklı şekilde çalışması için ekiplerin bayram süresince de 7/24 görevde olacağını hatırlattı.

HATSU’DAN ALTYAPI VE ÇEVRE SAĞLIĞI UYARISI

Önceki İçerikHBB’DEN KURBAN KESİM YERLERİNE DENETİM
Sonraki İçerikİçişleri Bakanı Süleyman Soylu Afrin’de