HAK İŞ Hatay il başkanı ve ÖZÇELİK İŞ sendikası Şube Başkanı Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı

HAK İŞ Hatay il başkanı ve ÖZÇELİK İŞ sendikası İskenderun şube başkanı Mehmet GÜNGÖR Kurban Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. GÜNGÖR mesajında “Kurban Hakk’a adanmanın, teslimiyetin, paylaşmanın, Rabbe yakın olmanın adıdır” dedi.

Kurban, vermektir. Kurban, teslimiyettir, Allah’a adanmışlıktır. Kurban en sevdiğini daha çok sevdiğin için bırakabilmektir. Sadece Allah için hesapsız ve içten vazgeçebilmektir.

Bayramlar iman ve ibadetimizin yanı sıra ihsanımızı, ahlakımızı, erdem ve faziletlerimizi de biz Müslümanların gündemine taşıması gereken günlerdir. Bayramların en büyük kazancı, gönlümüzün derinliklerine kadar sevinci hissetmek ve o sevinci ,neşeyi ailemizdeki diğer fertlerle paylaşmak, komşularımıza, dostlarımıza, arkadaşlarımıza, hatta bütün insanlığa yaymaktır.
Kendimiz bayramın bilincine varmaya çalışarak aynı zamanda bayram yapamayan kardeşlerimize bayram sevinci yaşatmak da bizlerin görevidir. Bayram vesile ile;Yüreklerimizdeki küskünlük, kin, nefret yüklerinden kurtulalım; barışalım, barıştıralım.
İslam dünyası ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunların millet olarak çok şükür farkındayız. Milletimizin selameti oynanan bu oyunların bozulması için, birlik ve beraberlik içerisinde bu oyunlarında üstesinden gelmek için fiili olarak ne gerekiyorsa yapalım.
Bu vesileyle tüm emekçilerin ve inananların bayramını tebrik ediyorum. Mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini rabbimden niyaz ediyorum.

HAK İŞ Hatay il başkanı ve ÖZÇELİK İŞ sendikası Şube Başkanı Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı

Önceki İçerikMetruk Binalar Yıkılıyor
Sonraki İçerikCamilerde Temizlik Çalışması Devam Ediyor
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.