HBB BAŞKANI SAVAŞ: İÇME SUYU PROJESİ DÖRTYOL’A HAYIRLI OLSUN

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Erzin ve Dörtyol’da hemşehrileri ile bir araya geldi.

İlk olarak Erzin’de mahalle muhtarları ve vatandaşlarla buluşan Başkan Savaş, daha sonra Dörtyol’da Dörtyol İçme Suyu Projesi kapsamında düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı.
Muhtarlar ile buluşmasında Başkan Savaş’a Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, CHP Erzin İlçe Başkanı Yalçın Elmasoğlu ile Meclis üyeleri eşlik etti. Burada muhtarların taleplerini dinleyen Savaş, HBB’nin ilçede yaptığı ve yapacağı hizmetleri sıraladı.
Lütfü Savaş buradaki ziyaretlerinin ardından Dörtyol’a geçti.
‘Dörtyol İçme Suyu Şebeke Projesi’ toplantısına katılan Başkan Savaş, içme suyu sorununa çözüm bulmak amacıyla yapılacak proje ile Dörtyollu hemşehrilerinin rahata kavuşacağını ifade etti.

Türkiye’deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı (FRIT) kapsamında yapılacak olan içme suyu projesinin tanıtım toplantısında konuşan Başkan Savaş, “Dörtyol’daki eski asbestli borular basınca dayanıksız. Bu yüzden kırılmalar meydana geliyor ve aylık 3 bin tane patlak oluşuyor. Daha da önemlisi kanalizasyon suyunun karıştığı suyu halkımıza asla içirmeyiz. Vicdanımız buna izin vermez” dedi.

11 ilçede altyapı projelerine hayata geçirdiklerine dikkat çeken Savaş, şehrin her tarafında yıllanmış sorunlar bulunduğunu çoğu yerde asfaltlama yapılamamasının sebebinin bu altyapı çalışmaları olduğunu kaydetti. Savaş, “İki defa asfalt yapma şansımız yok çünkü bu sizin paranız. Bu parayı dikkatli harcamak zorundayız. Altyapıyı bitirdiğimiz yerlerde asfalt çalışmalarımızı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Lütfü Savaş, il genelindeki altyapı seferberliğinin devam ettiğini ifade ederek 7 yılda 2 buçuk milyar liralık projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.
Toplantıda konuşan HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat da, 15 ilçe ve 593 mahalleye yapılan hizmetlerin eşit olması gerektiğini ve altyapı problemlerinin çözüleceğini ifade etti.
Toplantı bitiminde katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Savaş, katılımcılara ve muhtarlara gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek yapılan projenin Dörtyol’a hayırlı olmasını diledi.

HBB BAŞKANI SAVAŞ: İÇME SUYU PROJESİ DÖRTYOL’A HAYIRLI OLSUN HBB BAŞKANI SAVAŞ: İÇME SUYU PROJESİ DÖRTYOL’A HAYIRLI OLSUN HBB BAŞKANI SAVAŞ: İÇME SUYU PROJESİ DÖRTYOL’A HAYIRLI OLSUN

Önceki İçerikDiyanet İşleri Başkanından Dörtyol’da Yaşanan Olayla İlgili Açıklama Yayınladı
Sonraki İçerikYAYLADAĞI’NDA ÇIKAN YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.