HBB 165 MAHALLEDE 520 DERE VE YAĞMUR SUYU KANAL TEMİZLİĞİ YAPTI

Hatay’ın 15 ilçesinde sel riski ve taşkınlarının önüne geçebilmek amacıyla kentin çeşitli noktalarında çalışmalar gerçekleştiren HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, 165 mahalledeki 520 dere ve yağmur suyu kanalını temizledi.
Kış aylarındaki yağışların etkisi ile oluşabilecek tıkanıklıkların ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek amacıyla gerçekleştirilen temizlik çalışmaları il genelinde devam edecek.

Temizlik yapılan mahallelerden biri olan Antakya’nın Esentepe Mahalle Muhtarı Tuncay Yıldız, “Altınçay ve Esentepe mahallerini birbirine bağlayan deremizin temizliğine başlandı. Şu an çalışmalar devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi bizi sinekten ve kokudan kurtarıyor. Başkanımız Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkese mahallem adına teşekkür ederim. Bu hizmet gerçekten de bulunmaz bir nimet. Lütfen evsel atıklarımızı dere yataklarına ve çevreye atmayalım” diye konuştu.

HBB 165 MAHALLEDE 520 DERE VE YAĞMUR SUYU KANAL TEMİZLİĞİ YAPTI HBB 165 MAHALLEDE 520 DERE VE YAĞMUR SUYU KANAL TEMİZLİĞİ YAPTI HBB 165 MAHALLEDE 520 DERE VE YAĞMUR SUYU KANAL TEMİZLİĞİ YAPTI

Önceki İçerikAkıntıya Karşı Yüzmek Yanlıştır
Sonraki İçerikİTSO Haziran Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.