Hatay Eğitim Araştırma Hastanesinden Battaniye İle Taşınan Hasta Açıklaması

KAMUOYUNUN DİKKATİNE
27.04.2021 tarihinde Hatay Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Bina Poliklinikler alanında 1935 doğumlu F.Ö. adlı vatandaşımızın sosyal medyada battaniye ile taşınırken görüntülendiği paylaşımlara ilişkin olarak aşağıdaki açıklamaların yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Hastamızın 27.04.2021 tarihinde, saat 11.00 civarında Hastanemiz Dermatolojı Polikliniğine randevulu olarak muayeneye getirildiği ve 11.07’ de muayene edildiği anlaşılmıştır.
Hasta yakınlarının hiçbir şekilde hastane idaresi, hasta hakları, hasta yönlendirme personelinden yardım ve sedye talebinde bulunmadığı (hastane girişinde sedye ve tekerlekli sandalye parkımız bulunmakta olup bu alanda ve hastanenin birçok alanında kullanıma hazır şekilde sedye ve tekerlekli sandalye bulunmaktadır), poliklinik alanına battaniye ile götürüldüğü ve hasta yakınlarından birinin taksiden indirilmesinden itibaren kamera kaydına başladığı, Dermatolojı polikliniği önünde yere konularak kamera ve fotoğraf kaydına devam edildiği, bu sırada hasta karşılama ve hastane güvenlik elemanlarının hastaya yardıma geldiği ve sedye getirdiği anlaşılmıştır. Muayenesi tamamlanan hasta Evde Sağlık Birimimiz tarafından hastamız Acil Servis alanından hastanemiz hasta nakil aracı ile evine nakledilmiştir.
Ayrıca olayla ilgili olarak Hastane Yönetimimiz tarafından gerekli idari soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hatay Eğitim Araştırma Hastanesinden Battaniye İle Taşınan Hasta Açıklaması

Önceki İçerikBELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI: İSKENDERUN’UN İL OLMASINI İSTİYORUZ
Sonraki İçerikHAK-İŞ 1 MAYIS BİLDİRİSİNİ YAYINLADI
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.