İskenderun Belediyesi Ekiplerinden Sahilde Temizlik Çalışması

İskenderun’da bir kaç gündür etkili olan fırtına ve yağmur sonrası belediye ekipleri, İskenderun sahilinde deniz sularının getirdiği çöpleri temizleme çalışması başlattı.
Hem denizin dalgalarıyla sahile vuran hem de yağışlar ve fırtına dolayısı ile sahilde biriken çöpler, belediye ekipleri tarafından temizleniyor.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Kentteki kuvvetli fırtınayla oluşan dalgaların taşıdığı molozlar, sahil bandında yığınlar oluşturdu. Bir süredir bölgemizde etkili olan şiddetli lodos kuvvetli fırtına sonrasında ekiplerimiz sahil bandında oluşan kirliliği bertaraf etmek için temizlik çalışması yapıyor “dedi.

Fırtına ve yoğun yağış nedeni ile kent genelinde bir çok buna benzer temizlik mıntıka temizlik çalışmalarının yapıldığını ifade eden Başkan Fatih Tosyalı, “Belediye ekiplerimiz seferber olarak birçok cadde ve sokakta temizlik çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ekiplerimiz çevrenin temizliği konusunda gereken hassasiyeti gösteriyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz fırtınanın oluşturduğu dalgaların sahil bandına getirdiği taş, kum ve çakılların temizlik işlemlerini gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.

1 2
1

3 4

4 1

5 2

7 1

10

Önceki İçerikDört Mevsimi Bir arada Yaşayan Şehir İskenderun
Sonraki İçerikHatay’ın Tescilli Öğelerine İki Yeni Değer Daha