Sağlık İçin Günde 150 Bin M3 Atık Su Arıtılıyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), işletmesini yaptığı atıksu arıtma tesisleri ile günde 150 m3 atık suyu arıtıp temiz çevre ve sağlıklı yaşama katkı sağlamayı sürdürüyor.

HATSU tarafından 2014’ten bu yana işletmeye alınan arıtma tesisi sayısının 6’dan 15’e çıkarıldığına dikkat çeken Genel Müdürlük, Doğayı, çevreyi ve yer altı su kaynaklarını evsel, endüstriyel, tıbbi, tarımsal gibi atıklardan korumak, sağlıklı şekilde geleceğe taşımak adına atıkların çevre ve insan hayatına zarar vermeyecek şekilde arıtılıp doğaya temiz şekilde deşarj edildiğine vurgu yaptı.

Arıtma tesislerinde işlem gören atık suların ne denli önemli derecede arıtılıp doğaya bırakıldığını önce ve sonra şeklinde hazırlanmış fotoğraflarla kanıt sunan HATSU Genel Müdürlüğü, Akdeniz’e dökülen derelerin, sahillerin, Amik Ovası ve Akdeniz’in temiz olmasına katkıda bulunmak amacıyla atıksu arıtma tesislerinin planlama ve işletilmesi hususlarında kapsamlı çalışmaların yapıldığına dikkat çekti.

SAGLIK ICIN GUNDE 150 BIN M3 ATIK SU ARITILIYOR 1

SAGLIK ICIN GUNDE 150 BIN M3 ATIK SU ARITILIYOR 2

SAGLIK ICIN GUNDE 150 BIN M3 ATIK SU ARITILIYOR 3

SAGLIK ICIN GUNDE 150 BIN M3 ATIK SU ARITILIYOR 4

Önceki İçerikDörtyol Kırsalında Terör Örgütü Malzemeleri Ele Geçirildi
Sonraki İçerikBakan Koca açıkladı: İşte vaka sayısı düşen iller
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.