Hatsu’dan Ksub Aboneliğine Yönelik Açıklama

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), bazı sosyal medya sayfalarında ve basın yayın organlarında gündeme gelen Kullanılmış Suların Uzaklaştırılması Bedeli(KSUB) aboneliğine yönelik açıklamalarda bulundu.

KSUB Abone sözleşmesinin yasal şartları ile dayanaklarına dikkat çeken HATSU Genel Müdürlüğü, HATSU Tarifeler Yönetmeliği’nin 16.maddesince şehir şebeke suyu haricinde kendi imkanları ile sondaj kuyusu vb. yerlerden elde ettikleri suyu kullanıp kanalizasyona atan özel ve tüzel kişilerin türlerine göre, kanalizasyon şebekesi var ise KSUB Abone Sözleşmesi yapması ve atık su bedeli ödemelerinin zorunlu olduğunu açıkladı.

Endeksörlerin tespiti ve yönetmeliğe uygun ve kapsamlı şekilde yapılan keşiflerin ardından vatandaşlara KSUB sözleşmesi olunması yönünde tebliğlerin yapıldığının altını çizen HATSU, kanalizasyon şebekesi olmayan yerlerden, sadece tarımsal amaçlı ve bahçe sulaması yapanlardan kanalizasyon şebekesi olsa dahi KSUB aboneliği talep edilmediğini belirtti.

HATSU, içme suyu şebekesi dışında kendi kuyularını kullanan vatandaşların bulunduğu lokasyonlarda eğer bir kanalizasyon altyapısı mevcut ise, kuyulara sayaç bağlamak suretiyle atık suların deşarjına yönelik abonelik işlemi tesis edildiğini aktardı.

Hatsu’dan Ksub Aboneliğine Yönelik Açıklama

Önceki İçerikİHH İnsan Yardım Vakfı Hatay’dan Suriye’ye 3 Tır Yardım Gönderdi
Sonraki İçerikGENEL BAŞKANI DEĞİRMENCİ; “SENDİKAL HAREKETİN HEM ULUSAL HEM DE ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE DAYANIŞMAYA İHTİYACI VAR”
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.