Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil! Sesimizi Duyun

İskenderun’dan Ankara’ya giden SMA’lı Yiğit Akkaya’nın babası çaresizliklerini dile getirerek “Cumhurbaşkanım duyun sesimizi, her gün SMA hastası torununun ölüyor” dedi.

Türkiye’nin çeşitli kentlerinden başkente giden çocukları SMA hastası aileler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslerini duyurmaya çalıştılar. Birçok aile SMA’lı çocuklarının fotoğraflarının yer aldığı dövizlerle devletin zirvesine mesaj verdi.

Oğlu için kartondan yaptığı tabutu ellerinde taşıyan anne, ilaçların Türkiye’ye gelmesini istedi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen SMA’lı çocukların aileleri tedavi için gerekli ilaçları bulamadıklarını söylediler.

İskenderun’dan Ankaraya giden baba Bahadır Akkaya ‘SMA’lı Yiğit Akkaya yaşamak istiyor’ Zolgensma Türkiye’ye gelsin. Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil! Yazılı pankart açtı.

SMA’lı Yiğit Akkaya’nın Babası Bahadır Akkaya  “Bağışlar ilerlemiyor, kampanyalar durma noktasına geliyor. Cumhurbaşkanım duyun, eğer sesimizi duyuyorsanız her gün bir torununuz ölüyor. İki gün önce Medine bebek öldü. Hemen yanı başımda o Medine bebeği torbaya koydular götürdüler. Çok kötü, çok fena, ben de dayanamıyorum, psikolojim bozuldu. Çocuğum beni üç dakika görmese, üç dakika sonra gördüğü zaman heyecanlanıyor, çünkü baba sevgisine ihtiyacı var, hasta olduğunu o da biliyor 19 aylık oldu artık. Mavi yelekli biri girdiği zaman doktor, hemşire zannediyor. Çünkü hep kan alıyorlar. Yazık kan alınmasın, artık ilacı var. Cumhurbaşkanım yardım edin bize! Sağlık Bakanım siz de yaradım edin bize, sesimizi duyun” diye konuştu.

Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil! Sesimizi Duyun Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil! Sesimizi Duyun Çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil! Sesimizi Duyun

Önceki İçerikİSKENDERUN HIFZISSIHHA KURULU KARARLARI!
Sonraki İçerikİstilacı Balon balığı Avlayana Para Verilecek
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.