İskenderun Gelişim Hastanesi ve İskenderun Palmiye Hastanesi’nden COVID-19 Açıklaması

2
28
gelisim 1
gelisim 1

KAMUOYU BİLGİLENDİRME

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVID-19) salgınına yönelik; tüm sağlık çalışanlarımızı, hastalarımızı ve hasta yakınlarımızı korumak amacıyla İskenderun Gelişim Hastanesi ve İskenderun Palmiye Hastanesi bünyesinde gereken tüm önlemler alınmış olup, alınmaya devam edilecektir.

Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı ‘Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ kapsamında, prosedürler titizlikle uygulanmakta ve konuyla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalar; sosyal ağlarımız ve medya aracılığıyla duyurulmaktadır.
Hasta, hasta yakını ve sağlık çalışanlarımıza; hastane girişlerinde ateş ölçümü yapılmakta ve el dezenfeksiyonu sağlanmaktadır.

Salgın döneminde, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde hastane yerleşkesi içerisinde yeni düzenlemeler yapılmış ve bu bağlamda; ortak kullanım alanlarından gazete, dergi, broşürlükler kaldırılmıştır.
İskenderun Gelişim Hastanesi ve Palmiye Hastanesi’nin tüm alanlarında dezenfektasyon çalışmaları sık aralıklarla yapılmakla beraber, temizlik sıklığı daha da arttırılmıştır.
Hasta ziyaret saatlerimiz 18.00- 19.00 olarak sınırlandırılmış olup, sadece bir ziyaretçi kabul edilmektedir.

Gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarımıza; salgının önlenmesi ve kontrolüyle ilgili güncel olarak bilgilendirmeler yapılmakta ve kişisel koruyucu ekipmanlar sağlanmaktadır. Doktorlarımız ve tüm sağlık personelimiz, düzenli olarak kontrollerden geçirilmektedir.
Pandemi sürecinde yoğun stres ve risk altında görevlerini ifa eden sağlık çalışanlarımızın koronavirüse yakalanma oranı, diğer hastanelere oranla çok düşüktür. Sürekli denetimden geçirilen hastanelerimizde, kamuoyundan gizlenen bir durum söz konusu değildir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

İskenderun Gelişim Hastanesi ve İskenderun Palmiye Hastanesi’nden COVID-19 Açıklaması

2 YORUMLAR

  1. Perşembe günü hafif boğaz ağrısı, cuma günü ise boğaz ağrısı ve hafif ateşim vardı. Cumartesi günü 39 derece ateş ve boğaz ağrısı ile palmiye hastanesine gittim. İçeri girmeden önce dışarıda olan hemşirelere ateşim var içerisi de kalabalık dedim ama içeri geçmeden sizi tedavi edemeyiz dediler. Kalabalığın içerisine girdim mecburen. Sonra beni ayrı bir odaya alıp ateşimi 38 olarak ölçtüler. Doktor acil bölümüne gelsin demiş. Gittim ve şikayetlerimi söyledim. Etrafımda pozitif vaka olup olmadığını sordu, yok dedim. Boğazıma baktı, sırtımı dinledi ve boğaz enfeksiyonu gibi duruyor dedi. Penesilin yaptılar, ilaç yazıp gönderdiler. Korona testi yapılmadı. Penesilin hiç bir işe yaramadı. Cumartesi gecesi çok kötü oldum. Evde babam Als hastası diye kendimden emin olamadım bir odaya kapandım. Ateşim gece 3 e kadar 39 dan düşmedi. 39.8’i gördü. Elimi yüzümü yıkadım, ilaç kullandım ve sürekli kendime soğuk tampon yaptım. Hala korona olup olmadığımı bilmiyorum. Semptomların 5. günündeyim. Umarım korona değilimdir. Kİmsenin vebaline girmek istemiyorum. Özellikle aileme zarar vermek istemem. Yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayeti ile gitmem bile korona testine yeterli olmalıydı. Umarım sadece boğaz enfeksiyonudur.

  2. Merhabalar..hastahane girisinde ates olcumu ve dezenfektan konuldugunu soylemissiniz..daha 2 gun once gelisim hastahanesine gittim ne atesimi ölcen oldu ne de dezenfektan veren..saygilar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 + two =