Hado İçin Çalışmalar Devam Ediyor

1
68
hado 3
hado 3

Hatay Büyükşehir belediyesinin şehre kazandıracağı en önemli kazanımlardan biri olan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
Arsuz Madenli’deki iskelede Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar devam ederken projenin detayları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
Büyükşehir yetkilileri, proje için öngörülen 100 metre uzunluğundaki iskelede toplam kullanılan alanın bin 670 metrekare olduğunu belirtti.
Projede gümrük ve pasaport kontrol alanları, üst arama odaları, eşya ambarları, bebek bakım odası, bekleme salonu, kamera izleme ve güvenlik odaları, idari birimler ve lavaboların yer aldığını belirten Büyükşehir yetkilileri, asma katta ise idari birimlerin olacağını ifade etti.
Projedeki çalışmaların tüm hızıyla ilerlediğini sözlerine ekleyen Büyükşehir yetkilileri, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte HADO’nun Akdeniz sularındaki yerini alacağını ve şehrin ekonomisine büyük değer katacağını yineledi.

Hado İçin Çalışmalar Devam Ediyor Hado İçin Çalışmalar Devam Ediyor Hado İçin Çalışmalar Devam Ediyor

1 YORUM

  1. İskenderun’da olması gereken bu iskele ne yazık ki politik çıkarcılıktan dolayı şehir merkezine 25 km uzaklıkta Madenli’de konumlandı!
    İskenderun AKP belediyesi, CHP li Hatay Büyük Belediyesi tarafından hayata geçirilmek istenen bu şahane projeyi baltalamak için İskenderun’da iskele kurma izni vermemiş!
    Durum böyle olunca Hatay Büyükşehir Belediyesi iskelenin CHP’li Arsuz Madenli bölgesinde kurulmasına karar vermiş!
    Böyle güzel ve İskenderun şehrine faydalı projeleri baltalayan politikacılardan, hangi zihniyete hizmet ettikleri konusunda hesap sormazlar mı? Sorarlar tabi!

    Oysaki bu Hado deniz otobüsü projesi bir marina kurma projesi ile birleştirilerek İskenderun sınırları içerisinde kurulabilirdi. Coğrafi olarak bu çok daha mantıklı olurdu bence!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 6 =