İskenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne Elektrik Panelleri Monte Edildi

1
38
skenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi
skenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin elektrik enerjisine katkıda bulunacak olan ‘Hatay Güneş Enerji Santrali’nin panellerinde montaj çalışmalarını sürdürüyor.

Zararlı gazların salınımını engelleyerek küresel iklim değişikliğiprobleminin ortadan kalkmasına, kurumun bütçesine katkıda bulunmasına ve enerjide tasarrufu sağlayacak tesiste çalışmalarını sürdüren HATSU, güneş enerjisinin kullanılması noktasında büyük önem taşıyan panellerde montaj çalışmalarını sürdürüyor.

Santralin 780 kiloWatt kurulu güce sahip olacağına ve yılda 1 milyon 316 bin kiloWattSaat elektrik enerjisi üreteceğine dikkat çeken HATSU, üretilecek elektrik enerjisi sayesinde HATSU’nun yılda yaklaşık 1 milyon ile 1 milyon 200 bin TL arasında tasarrufsağlayacağını vurguladı.

İskenderun Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne Elektrik Panelleri Monte Edildi

1 YORUM

  1. İnsanların sağlığına zarar veren ve doğayı kirleten taş kömürü/ atom santralleri yerine, tertemiz olan güneş enerjisi üretimini seçtiğinden dolayı HATSU’yu çok tebrik ederim!
    Güneş ve rüzgardan enerji üretimi dünyamızı ve dolayısıyla geleceğimizi kurtaracaktır!
    Ne kadar erken başlarsak o kadar karlı çıkarız!
    Tekrar tebrikler!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − three =