Valilikten Sıralı Hazırlanan Mezarlık Açıklaması

1
18
iskenderunhaber 8
iskenderunhaber 8

Annesi vefaat eden Saime Dilsizoğlu isimli bir vatandaş, Yeşilkent Mezarlığında daha önceden Belediye tarafından hazırlanan sıra mezarları cep telefonu ile çekerek, bu mezarların koronavirüs vakalarından hayatını kaybedenler için hazırlandığı, vatandaşların kandırıldığı, ölüm vakalarının koronavirüs nedeni ile çok olduğu şeklinde şahsi yorumlarla sosyal medya hesabından yayınlamıştır.

Videoda yer verilen yorumlar gerçeği yansıtmamakta olup, Koronavirüs Salgını nedeniyle toplumsal hassasiyetlerin yüksel olduğu bir dönemde vatandaşlarımız arasında yanlış bir algı oluşmaması açısından konuyla ilgili açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Saime Dilsizoğlu isimli şahsın Annesi olan 1932 doğumlu Emine Dilsizoğlu, rahatsızlanarak 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne 27 Mart tarihinde getirilmiş, kendisi, acil müdahale esnasında kardiyopulmoner arreste girip yapılan tüm canlandırma işlemine rağmen 18.45’te vefat etmiştir. Söz konusu vatandaşımızdan muayene ve tetkikler esnasında tedbir amaçlı COVİD 19 enfeksiyonuna yönelik numune alınmış ve yapılan test henüz sonuçlanmadan vefat olayı gerçekleşmiştir.

Emine Dilsizoğlu, şüpheli vaka olarak değerlendirilirken ölüm gerçekleştiği için ölüm raporuna DOĞAL ÖLÜM yazılmasına rağmen tedbiren koronavirüs hastası gibi işlem yapılmış ve defin işlemi de alınan tedbirler eşliğinde gerçekleşmiştir.

Emine Dilsizoğlu’nun kızı olan Saime Dilsizoğlu ise bu defin işleminin gerçekleştiği sırada bu videoyu çekerek yayınlamıştır.

İki milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan ilimizde günlük 15 civarında vatandaşımız değişik sebeplerden vefat etmekte olup, görüntülerde yer alan kazılmış mezarlar koronavirüs vakaları için değil normal vefat eden ve aile mezarı olmayan vatandaşların toprağa verildiği sıra mezarlığının görüntüsüdür. Günlük defin işlemi yapılırken olumsuzluklarla karşılaşmamak için önceden mezarlar kazılarak hazır hale getirilmektedir.

Bununla birlikte vefat etmeden önce kendisine Koronavirüs testi yapılan Emine Dilsizoğlu isimli vatandaşımızın testi de negatif çıkmıştır. Yani Emine Dilsizoğlu Koronavirüs hastası değildir.

Gaziantep Valiliği Basın Açıklaması..

Valilikten Sıralı Hazırlanan Mezarlık Açıklaması

Valilikten Sıralı Hazırlanan Mezarlık Açıklaması

1 YORUM

 1. Bir kaç soru:
  – ölüm nedeni henüz belli değilse ölüm raporuna neden “doğal ölüm” yazıldı?
  – videodaki görüntüler normal bir mezarlığa mı ait?
  – rahmetli Emine Dilsizoğlu Korona virüsünden ölmediyse, ölüm nedeni nedir?
  – mezar kazmak o kadar zor bir işlem olmasa gerek! Önceden hazırlık olsun diye onlarca mezar çukuru kazmak ve cenazeye gelenleri bu manzarayla karşı karşıya getirmek, valiliğn de belirttiği gibi toplumsal hassasiyet gerektiren bir dönemde, doğru mudur?
  – günde 15 cıvarında vatandaş vefat ediyor denilmiş! Hepsine Korona testi yapılıyor mu ve test sonucu henüz belli olmadan hepsine tedbiren koronavirüs hastası gibi işlem yapılarak defin sürecinde, rahmetli Emine Dilsizoğlu gibi, gereken tedbirler alınıyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 5 =