İçişleri Bakanlığı’ndan son dakika corona virüsü kararı

0
28
son dakika
son dakika

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliklerine corona virüsü önlemleri kapsamında yeni bir genelge gönderdi. Genelgede, toplu asker uğurlama törenlerine geçici süreyle izin verilmemesi istendi. Asker eğlencelerinde sosyal mesafe kuralı hiçe sayılmış, toplum sağlığı riske düşürülmüştü.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 81 il valiliğine “asker uğurlama töreni” ile ilgili gönderilen yazıda, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla vatandaşların toplu olarak bulundukları bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin durdurulması, düğün, konferans, seminer ve toplantıların geçici süreliğine ertelenmesi başta olmak üzere birçok farklı tedbir alındığı hatırlatıldı.

Yazıda askere gidecekler için toplu olarak uğurlama törenleri düzenlendiği, bu durumun salgın riskini artıracağının değerlendirildiği belirtilerek bu tür faaliyetlerin geçici süreliğine gerçekleşmemesi gerektiği kaydedildi.

Valiliklerden, bu kapsamda söz konusu faaliyetlere geçici süreliğine izin verilmemesi için il/ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarından gerekli kararların alınarak vatandaşlara duyurulması, kararlara uymayanlar hakkında gerekli idari ve adli işlemlerin yapılması istendi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 5 =