İskenderun’da Neler Oluyor

4
41
iskenderun..
iskenderun..

İskenderun’un sessiz çığlığını kim duyacak

İskenderun’da halk isyan noktasına geldi.Sahipsiz şehrin sakinleri seslerini duyuramamaktan şikayetçiler.

Haber servisimize fotoğraf yollayanların gün geçtikçe çoğalması dikkatlerden kaçmıyor.

Çöp konteynerların zamanında boşaltılmaması ve çevresinin temizlenmemesi en çok şikayet edilen durumların başında geliyor.Halk sağlığı hiçe sayılıyor.İskenderun’da Neler Oluyor

Gece yanması gerekirken gündüz yanan sokak lambalarının ekonomiye verdiği zarar,gün geçtikçe büyüyor.

İskenderun’da Neler Oluyor

Yollarda biriken taş,toz ,çamur ve temizlenmeyen kaldırımlar İskenderun’un en büyük sorunlarından birisi.

İskenderun’da Neler Oluyor

Sokak ve kaldırımların çukurdan geçilememesi,insanların düşüp bir taraflarını kırmaması için yere bakarak yürümelerine neden oluyor.

İskenderun’da Neler Oluyor

Toki evlerinden ev alanlar şikayetçi.Evlerine yerleşmeden çürümeye başlayan toki evlerinde duvarların dökülmesi ev alanların 2 gün boyunca toki’yi aramalarına rağmen telefonlara bakmaları isyan noktasına getirdi.

İskenderun’da Neler Oluyor

Saymakla bitmeyecek İskenderun’un sorununa kim dur diyecek..

İskenderun’da Neler Oluyor

İskenderun’da Neler Oluyor

4 YORUMLAR

 1. 300 binlik şehirde çığlığı bun ana kadar 2 kişi duydu!
  Aferin İskenderun! Çok duyarlısınız (tersten)!!!!!!!!!

 2. Artık YUH olsun diyorun! Evet binlerce defa YUH olsun. İsyan etmemek elde değil.
  Allah katında hakketmiyenlere benim ödediğim her vergi kuruşu haram olsun!
  Bu böyle biline!

 3. Kalite ve dayanıklılık anlayışı sıfır!
  İskenderun’da kalite yerine gösteriş var, göz boyama var, çok kısa vade çözümleri var, israf var, bana ne zihniyeti var! var oğlu var!

  Yeni yapılan kaldırımlara bakıyorum! Bir yıldan fazla dayanıklı olmasın telimatıyla yapılmış sanki! Yol tamirlerine bakıyorum! Her 3 ayda bir yeniden yapılıyor veya eskisinden daha da kötü hale geliyor!

  Numune mahalesinde kaçak binalardan dolayı daralan sokaklardan geçmek zorunda olan sirenli ambulansın trafik tıkanmasından dolayı geri geri gitmek zorunda kaldığına şahit oldum! Yağmur suyu birikmesin diye bombeli yapılması gereken asfaltın, tam tersine içi su dolsun diye ortası çukur yapıldığına şahit oldum! Su ve doğalgaz için kazılan yolların ancak aylar ve yıllar geçtikten sonra kapatıldığını gördüm! Kayıklarla gezebileceğimiz ve bizlere Venedik’i aratmıyacak kanal tadilatı yapılacak vaatlerinin kabus ve masal olduğuna şahit oldum!
  Babalarının malıymış gibi cadde ortasını park yeri gibi kullanan, müşteri çağırmak için üst üste korna çalmayı ve korna çalarak selam vermeyi marifet sanan mangalara şahit oldum!
  Aksa doğalgaz şirketi, Hatsu su şirketi ve belediyenin fen işleri bölümü sanki ayrı gezegenlerden gelmişler gibi işbirliğinin ve planlamanın ne olduğunu bilmediklerine şahit oldum! Üç ay boyunca hiç çalmıyan telefonun bozuk olduğunu fark etmeyen memurlara tanık oldum!
  Neden şikayetçisin, beğenmiyorsan İskenderun’a gelme diyen zihniyetlere tanık oldum!

  Eeh burası İskenderun! Küçük İstanbul deyip kendini avutan ve masallar dünyasında sanan vatandaşlarla dolu bir şehir! Dünyadan, temizlikten, düzenden, stressiz yaşamdan az nasibini almış bir şehir!

  Yeni yönetim elinden geleni yapıyor ve hizmet yerine cebini doldurmakla zamanını geçiren eski yöneticilerin hatalarını tamir etmekle uğraşıyor. Eğriye eğri ve doğruya doğru demesini bilmedikçe ve vatandaş olarak hakkımızı aramadıkça ve hesap sormadıkça başımıza gelenlerlere mustahakkız!
  Şu anki belediye yönetimine ve kadrosuna başarılar dilerim!

 4. İskenderun belene göre nur nimet.ya belene kim sahip çıkacak yolların çamurundan hendeğinden tozun dan geçileceği yok. Hatayımızın sahibi yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen + four =