Türkiye’de ilk Koronavirüs Vakası Görüldü

0
8
Türkiyede ilk Koronavirüs Vakası
Türkiyede ilk Koronavirüs Vakası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Koronavirüsü şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” diyerek ilk vakayı resmen duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca, hastanın hangi şehirde olduğuyla ilgili bir bilgi paylaşmazken; hastanın bir erkek olduğunu ve genel sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası tespit edildi.

Koronavirüs tespit edilen hastanın hangi şehirde olduğunu açıklamayan Sağlık Bakanı Koca, hastanın Avrupa teması üzerinden virüsü kaptığını belirterek “Koronavirüs şüphesi olan bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Hastanın virüsü, Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs teşhisi konulan hastanın dış dünyadan tamamen izole olduğunu belirten Bakan Koca, “Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Verilere göre tanı erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır” dedi.

Türkiye’de ilk Koronavirüs Vakası Görüldü Türkiye’de ilk Koronavirüs Vakası Görüldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 1 =