Arsuz Kaymakam Musa SARI başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda belediye ve kamu kurum kuruluşları amirleri ve kurum temsilcileri ile depreme hazırlık durumu ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıda ilimizde ve ilçemizde gerçekleşebilecek olası depremlerde alınacak tedbirler ve uygulanacak daha önceden de belirlenmiş ve düzenli olarak güncellenen eylem planları üzerine fiiliyata dair konular görüşüldü. İlçede olası depreme karşı hazırlıklı olma çalışmaları kapsamında bir takım tedbirlerin tartışıldığı toplantıda
Kaymakam SARI; “İlçemizin konumu itibariyle her birimizin üzerine düşen sorumluluklar var. Deprem gerçeğini ilçe olarak görmezden gelmemiz mümkün değil ve bununla ilgili hazırlıklı olması gereken kurumlar bizleriz, o halde hep beraber hazırlıklı olacağız. Yarın olası bir depremde canımızın yanmaması için bugünden tedbirleri alacağız.”dedi. SARI, deprem anında herkesin eline kazma kürek ya da diğer ekipmanları alıp enkazda çalışmayacağını, bu işi profesyonellerinin yürüteceğini, bir kısım görevlilerinde sürecin yönetilmesinde görev alacağını, paniklemeden tüm kurumların yapması gereken işi bilmesi gerektiğini, bunu kurumların aynı zamanda kendi personelleri ile de toplantı yaparak tartışması gerektiğini, belediyemizde toplanma merkezi olarak belirlenmiş olan yerlerin tekrar gözden geçirilerek, gerekiyorsa artırılarak sistemli bir şekilde halka duyurması gerektiğini ifade etti.

Arsuz’da Deprem Masaya Yatırıldı

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − seven =