İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırma adına çalışmalar yaptıklarını belirtti.
İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçedeki kaldırımları engellilerin geçişine uygun olarak düzenleniyor.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Engelli vatandaşlarımızdan gelen talepler üzerine kaldırımlar engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabileceği şekilde yenileniyor. Bazı kaldırım rampalarından engelli vatandaşlarımız çıkışlarda zorluk yaşıyordu. Yapılmakta olan çalışmaların ardından kaldırımları artık engelli vatandaşlarımız da rahatlıkla kullanabilecekler” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz engelli hemşerilerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için engelli rampalarını yeniden düzenliyor ve bir yandan da engelli rampası olmayan yerlere engelli rampası yapmaya devam ediyor. Hemşerilerimizden isteğimiz engelli kardeşlerimizin geçeceği rampaların önüne araçlarını bırakmasınlar. Belediyemiz her zaman engelli kardeşlerimizin taleplerine ve engelli kardeşlerimize yönelik gelen taleplere karşı duyarlı davranmıştır ve aynı hassasiyet ile yaklaşmaya devam edecektir ”şeklinde konuştu.

İskenderun Belediye Başkan Fatih Tosyalı: Kentteki Engelli Rampalarını Yeniliyoruz İskenderun Belediye Başkan Fatih Tosyalı: Kentteki Engelli Rampalarını Yeniliyoruz

1 YORUM

 1. Güzel bir gelişme! Kaldırımlar ve yollar hala çok eksik ve bakımsız!
  Hatsu, Aksa ve Belediyenin Fen işleri Müdürlüğü iyi bir iş birliği yapmak zorundadır ve ne yazık ki bu konuda büyük bir sorun söz konusu. Bir birimin yaptığını gelip diğeri bozuyor. Kaldırımlar, yollar Hatsu veya Aksa tarafından kazılıyor ve çukur halinde aylarca, hatta yıllarca kendi kaderine bırakılıyor. Bunu yüzlerce örneği var.
  İlgilenen varsa gelin gösterim!

  Bu böyle olmaz sayın baylar ve bayanlar. İş birliği yapmak zorundasınız. Evet zorundasınız! Bir elin yaptığını diğer elin bilmesi lazım. Gerçek hizmet anlayışınız ne yazık ki kısıtlı.
  Umarım yeni belediye yönetimi bu kısır döngüyü pozitif bir yöne çevirir ve iş birliği ile kazılan yollar ve tahrip edilen kaldırımlar aynı anda tamir edilir!

  Herkese bu konuda başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 − 1 =