Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce projelendirilen, Kaymakamlığımız ve Belediyenin de destekleri ile Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi sponsorluğunda yaptırılarak ilçemize gönderilen balık ve kaplumbağa şeklindeki pet şişe kumbaraları teslim alındı.
Arsuz sahillerine yerleştirilen balık ve kaplumbağa şeklindeki pet kumbaraları teslim alınırken konuşma yapan Kaymakam Musa SARI , sahillerimizin temiz olmasının ilçemiz turizminin geleceği açısından çok önemli olduğunu, bu pet kumbaraları ile de halkımız arasında bir farkındalık oluşturmak suretiyle sahillerimize , denize ve deniz canlılarına zarar veren pet şişelerin, çöp olmaktan çıkarılarak geri dönüşüme kazandırılacağını ifade ederek emeği geçen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüğü, Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi, Kaymakamlığımız ve Arsuz Belediyesine teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.
Teslim alma töreninde Belediye Başkanı Dr.Asaf GÜVEN , Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU , Deniz Ticaret Odası İskenderun Şube Başkanı Kemal KUTLU ve yönetimi, ilçe müdürleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Su Ürünleri Kooparatif Başkanları ve temsilcileri, halkımızdan ve Antakya’da bulunan çeşitli okullardan gelerek ilçemizde kamp yapmakta olan izci öğrenciler bulundular.

Çevreci Balıklar Sahillerimizi Temizliyor Çevreci Balıklar Sahillerimizi Temizliyor

2 Yorumlar

 1. Çöplerin denize atılmaması ve çevrenin temiz tutulması çok önemli.
  Çöp ve çevre bilincini çocuklarımıza aşılamalıyız ve buna uymuyan küçük, büyük herkesi uyarmalıyız.

  Resimde olan balık şeklindeki çöp kumbarasını görünce “eyvah” dedim! Böyle büyük bir şey ile bunu tasarlayanlar hangi amaca hizmet ettiklerini anlayamadım: Bunu depo olarak mı kullanacaklar acaba ve boşaltılana kadar bu çöp depolarına ne kadar zaman bakmak zorunda kalacağız?
  Düşünce iyi ama tasarım ve uygulayış çok yanlış bence!
  Bu çöp sepetleri bu kadar büyük yapılmak zorunda mıydı?
  Kediler ve köpekler dağıtmayacak mı bu çöpleri?
  Bekleyip göreceğiz!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + nineteen =