İskenderun Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.
İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Numune ve Meydan Mahallesinde bulunan iki metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yapılan incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.
İskenderun Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Mahallelerimizde, terk edilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz “şeklinde konuştu.
Başkan Fatih Tosyalı,” Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” diye konuştu.

İskenderun’da Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor İskenderun’da Metruk Binaların Yıkımı Devam Ediyor

2 Yorumlar

  1. Yıkayacak kararını durduranları d tebrik etmek lazım her zaman kendi adamlık olayı varmış var olmaya devam edecek

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 3 =