İHH İnsani Yardım Vakfı’nca temin edilen buzdolabı ve gıda kolileri, Kilis’te yaşayan ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıtıldı.

Güney Afrika Yardım Kuruluşu Jamiatul Uleme’nin iş birliğiyle finanse edilen 100 buzdolabı, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yapılan saha çalışmaları sonrası tespit edilen ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere teslim edildi.

İHH Suriye Babuselam Koordinatörü Hasan Aksoy, proje kapsamında Suriye sınırına yakın Hatay, Şanlıurfa ve Kilis’te yaşayan toplam 2 bin 100 aileye ulaşılmasının hedeflendiğini bildirdi. Tespit edilen ailelere buzdolabı, vantilatör ve gıda yardımı yapıldığını aktaran Aksoy, “Amacımız yaz ayında artan sıcaklıkta mülteci ailelerimize destek olabilmek. Bu kapsamda desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlerden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Suriyelilere Buzdolabı Dağıtıldı Suriyelilere Buzdolabı Dağıtıldı

3 Yorumlar

  1. İhtiyacı olan kişilere yardım yapılması çok güzel ve takdire değer bir davranış lakın sadece bir gruba dağıtılması bence doğru değil. Suriyeli olmayıpta çok daha fazla ihtiyacı olan kişiler olabilir.

    Yapılan yardımın sadece Suriyelilere yapılması bence yanlış bir davranış ve vatandaşlar arasında negatif tepkilere yol açmaktadır!

  2. Türk halkının hiç ihtiyacı yok zaten çok zenginiz şükür😤 dagitin dagitin bizlerden alın onlara. Verin neyimiz varsa..

  3. Aferin aferin iyice zenginleştirin benim insanım 1 çuval kömür almak isteyince ortalığı yakarsınız yazıklar olsun sizin gibi yönetime

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × one =