Belediye Başkanı Fatih Tosyalı: Kent Genelinde Yeni Parklar Yapacağız

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, kent genelinde yeni parklar yapacaklarını belirtti.
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Başkan yardımcısı Ahmet Keskin ile birlikte Modern Evler ve Yunus Emre mahallelerinde İskenderun belediyesi tarafından yapılması planlanan çalışmaları yerlerinde incelediler.
MEVCUT PARKLARIMIZI İSE YENİLİYORUZ
Kent genelinde yeni sosyal tesis, yeşil alan ve park çalışmaları yapacaklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı,” Tüm mahallelerimize eşit hizmet götüreceğiz. Belediye olarak yeşil alanların sayısını arttıracağız. Bu çerçevede tüm mahallelerimizde yer tespit çalışmaları başlattık. Bu konuda muhtarlarımızdan ve mahalle sakinlerinden görüş, öneri alıyoruz. Mevcut parklarımızı ise yeniliyoruz. Vatandaşlarımızın rahatça dinlenebileceği çocuklarımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde oyunlar oynayabilecekleri parklar oluşturacağız” dedi.
YER TESPİT ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
Yer tespit çalışmalarımızın ardından parkların yapımına başlayacaklarını belirten Başkan Fatih Tosyalı,” İlgili müdürlüklerimiz bu konuları takip ediyor. Yapılacak yer tespit çalışmalarının ardından parklarımızı yapacağız. Halkımızın hizmetine sunacağız. İnsan odaklı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Parklarımız çok amaçlı bir şekilde yapılacak. Park yapım çalışmalarında, öncelik olarak çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin kullanabileceği fitness alanları, basketbol sahaları, bank ve kamelyalar oluşturularak halkımızın hizmetine açılacak” diye konuştu.

2 Yorumlar

 1. Araştırmalarım ve aldığım bilgi doğrultusunda anladığım kadarı ile geçen belediye yönetimden enkaz devir alınmış. Belediye kasası boş! İstanbul belediyesi misali! Yazık hem de çok yazık! Bu dünyada ve diğer dünyada bunun hesabı mutlaka sorulacaktır!

  Belediyenin maddi imkanları kısıtlı bunu şimdi biliyoruz. Bu yüzden beklentilerimiz fazla yüksek olmamalı. Umarım yeni yönetim kısıtlıda olsa şu an mevcut olan imkanları önceki yönetimlerden çok daha iyi değerlendirir! Bu çerçevede umarım, Gelişim Hastahanesi yakınında olan Belediye Park alanı rantçılara çarçur edilmez ve iyi değerlendirilir.
  Bu mekan yeşil park (çocuk oyun alanı), yüzme havuzu, spor sahası v.s. yapmaya çok uygun. Numune mahallesi halkı bunu yeni belediye yönetiminden bekliyor!
  Evet, top şu an 250.000 İskenderun’luya bazı vaatlerde bulunan yeni yönetimde, kısacası yeni Belediye Başkanımız sayın Fatih Tosyalı’da. Umarım rantçıların etkisine girmez ve söz verdiği gibi bütün İskenderun’lular için hizmet vermeye devam eder! Bu konuda çok umutluyuz!
  Saygılarımla, yeni yönetime kalıcı başarılar dilerim!

 2. Çok daha güzel olması gereken İskenderun şehrimizde güzel ve sevindirici çalışmalar görüyorum!
  Geçmiş dönemdeki 10 yılda hasret kaldığımız hizmetler ve çalışmalar yeni yönetim tarafından yavaş yavaş uygulanıyor. Şehirdeki molozlar, sürücülerin görüşünü engelleyen yüksek otlar ve çöpler toplanıyor! Harika bir gelişme!

  Evet şehrimizin yeşil alanlara ve parklara ihtiyacı var. Doğa ve betonlaşma uyum içinde olmalı. Delik deşik olan yolların bir an önce kalıcı bir şekilde asfaltlanıp çizgilendirilmesi gerek. Artık bir kaç gün bile dayanmıyan yamalama işinden vazgeçmeliyiz. Yapacaksak kaliteli ve uzun ömürlü yaparak ısrafa son vermeliyiz. Belediyecilikte en önemli yaklaşımlardan biri “kalite” ve “dayanaklılık”. Ancak bu şekilde şehrimiz devamlı güzel kalır ve böylece israfı da önlemiş oluruz. Hollanda’da 38 yıl yaşadığım için bu örneği veriyorum: Hollanda’da en zengin belediye bile şunu söyler: “kalitesiz ve dayanıksız ucuz ürün alacak kadar zengin değilim”. Kısacası kalitesiz ürün ve hizmet israftan başka bir şey değildir!

  Seçim döneminde bazı yorumlarımda yapılması gereken konulara değinmiştim.
  Şu an konu yeşil saha ve park olduğuna göre, küçük ve genç coçukların yoğun olduğu Numune mahallesinin de güzel bir parka ihtiyacı var. 194 sokak ile 566/1 sokağın kesiştiği yerde büyük boş bir parsel mevcut. Bu alan betonlaşmadan park olarak mahalleye hizmet vermesi çok yerinde ve takdire değer bir faaliyet olacaktır.
  Bu yazımda, Numune mahallesi yeni muhtarı sayın Ethem Ayseki’nin mahallesi için çok iyi ve çok aktif çalıştığını görmek çok güzel. Bu vesile ile kendisini ve kadrosunu tebrik ederim.

  Yazımın başında da belirttiğim gibi İskenderun Belediyemiz de elinden geleni yapmaya başladı. Belediye Başkanımız sayın Fatih Tosyalı ve kadrusunu tebrik eder, İskenderun ve çevresi menfaatine atacakları her adımda başarılar dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here