Arsuz’da, “Deniz Kaplumbağalarının Yuvalama Yerleri” Koruma Altına Alındı

1
13
arsuz 1 1
arsuz 1 1

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Milli Parklar Müdürlüğü, Arsuz sahilinde görülen “Deniz Kaplumbağası Yuvalama Yerlerini” koruma altına aldı.
Arsuz sahilinde, Deniz Kaplumbağası Yuvalama Alanlarının görülmesinden sonra, Arsuz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla, yuvalama alanlarının tümü kontrol altına alındı. Kontrol altına alınan yuvalama yerlerine, hem misafirlerin bilgilendirilmesi hem de daha dikkatli olunması konusunda tabelalar koyuldu. Bu konuda açıklama yapan Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Veteriner Hekim Şerif Akçalı, “ Deniz kaplumbağalarının özellikle Nisan ve Temmuz ayları arasında yuvalama dediğimiz bir dönemi vardır. Bu dönemi 60 günlük bir kuluçka dönemi takip etmektedir. Tüm pansiyon ve işletmeleri bu konuda daha dikkatli olmaları ve yuvalama alanlarını korumaları konusunda bilgilendirdik. Yuvalama alanlarını çevreleyerek, insanların hem daha dikkatli olması, hem de bilgilenmesi konusunda tabelalar koyduk. Özellikle yuvalama alanı olan Arsuz Palm Beach Otel’in sahilinde düzenlemeler yaptık. Şezlong ve şemsiye düzenlemesi gerçekleştirerek, buradaki yuvalama alanını koruma altına aldık. Geceleri ışıklardan zarar görmemesi adına perdeleme sistemi sağladık. Bölgemizde bu alanlar gün geçtikçe çoğalacaktır. Bu konuda tüm halkımızın daha hassas olmalarını rica ediyoruz, “dedi.

Arsuz’da, “Deniz Kaplumbağalarının Yuvalama Yerleri” Koruma Altına Alındı Arsuz’da, “Deniz Kaplumbağalarının Yuvalama Yerleri” Koruma Altına Alındı Arsuz’da, “Deniz Kaplumbağalarının Yuvalama Yerleri” Koruma Altına Alındı

1 YORUM

  1. Umarım bu işlem kaplumbağalara fayda yerine zarar getirmez. Çünkü, evet çünkü bir çoğumuz tabelalarda bize verilen bilgiye ve ikazlara aldırış etmez kendi bildiğimizi yaparız. Durmak bile yasak olan trafik levhasının bitişiğinde çift sıra park yaparız!

    Kanunlarımız hayvanlara gereken değeri vermediği için onları canlı bir yaratık olarak değil mal gibi tanımlamışız.
    Bir hayvan canice öldürülse bile herhangi bir mala zarar vermiş gibi işlem görüyor ve az bir ceza ile suçlular kurtuluyor! Hayvanları mal olarak değil, doğaya faydalı canlılar olarak görmeli ve gereken değer ve saygıyı göstermeliyiz! Buna uymayan ve insanım diye geçinen iki ayaklı hayvanlara ciddi cezalar verilmelidir!

    Yeterli olmasa da Arsuz belediyesini bu girişiminden dolayı tebrik eder çevre ilçelere örnek bir belediye olmasını dilerim! Bravo!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 9 =