İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 4. Olağan Genel kurulu yapıldı

Merih Hasan Yıldırım Güven tazeledi
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 4. Olağan Genel kurulu yoğun katılımla gerçekleşirken, Başkan Merih Hasan Yıldırım güven tazeledi.
İTSO’da gerçekleştirilen Genel Kurula tek liste halinde gidildi. Divan heyetinin oluşmasının ardından Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile genel kurul başladı.
Hatay SMMM Odası Başkanı Tahsin Kırık ve il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimi ve üyelerinin hazır bulunduğu Genel kurulda odanın faaliyetleri değerlendirildi.
Göreve geldiği günden bu yanan üyelerinin iyi ve kötü günlerinde yanında olan ve Muhasebeciler Odasının daha ileriye taşımak için yoğun çaba sarf eden Başkan Merih Hasan Yıldırım, kürsüye gelerek yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Hatay SMMM Odası Başkanı Tahsin Kırık ve il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yönetimi ve üyelerinin hazır bulunduğu Genel kurulda birlik beraberlik mesajları verdi.
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ülke ve bölge ekonomisini değerlendirerek başladığı konuşmasında, ülkede yaşanan ekonomik krizin esnafı derinden etkilediğini belirterek, “Bizler Mali Müşavirler olarak esnafın, tüccarın, işletmelerin defterlerini tutmakla mükellefiz. Devlet ile mükelleflerimiz arasında köprü vazifesi görmekteyiz. Onların işleri ne kadar iyi olursa bizler de o derece rahatlarız. Temennimiz, esnaflarımızın, işletmelerimizin işlerinin iyiye gitmesi yönündedir” dedi.
İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler olarak göreve geldiklerin günden bu yanan eğitime büyük önem verdiklerine dikkat çeken Yıldırım, “Mesleğimiz sürekli gelişmekte, dijitalleşmekte ve internet yoluyla işlerimizin büyük çoğunluğunu gerçekleştirmekteyiz. Bu bakımdan sürekli kendimizi yenilemek ve geliştirmek durumundayız. Bizler de bu bilinçle hareket ederek, Oda olarak eğitimlerimize ağırlık verdik. Yeni dönemde de bu eğitimlerimiz devam edecek” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.
Genel kurulda söz alan Hatay Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Tahsin Kırık ise, “ İskenderun ve Hatay SMM odası olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmekteyiz. Bu sayede mesleğimizi, meslektaşlarımızı, ilimizi daha güçle temsil etmekteyiz. Temennimiz, Bu anlayışımız ve birlikteliğimiz her zaman devam edecektir. Genel kurulumuza tek liste halinde gidilmesi gerçekten onur vericidir. Bu da Mesleğe ve Odaya hep birlikte sahip çıkılması anlamına gelmektedir. Sizleri bu konuda kutluyorum ve yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.
Genel Kurulda Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler adına Zafer Kutlu’da kürsüye gelerek dilek ve temennilerde bulundu.
Yapılan konuşmaların ardından İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Divan heyetinin oy birliğiyle aldığı kararla Odanın kurulmasından bu yana öz veri ile çalışan Bir önceki dönem Oda Başkanı Alaaddin Özbülbül oy birliğiyle Onursal Başkan seçildi.
Genel kurulun ardından İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında gerçekleştirilen seçimlerde, üyeler sandık başına gittiler ve oylarını kullandılar.
Tek Liste halinde gidilen seçimler de İskenderun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: ‘Merih Hasan Yıldırım, İbrahim Kaynar, Leyla Eren, İsmail Bıkmaz ve Serdar Tümkaya’ Gerçekleştirilen Genel kurulu ve seçimlerin ardından Yeniden Başkanlığı seçilen Merih Hasan Yıldırım, “Bizlere güvenen ve bu görevi tekrar bizlere layık gören meslektaşlarımıza daha iyi hizmet edebilmek için ben ve yönetim kurulum var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here