İSKENDERUN’DA TIKANIKLIKLARI ÖNLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), yağmursuyu hatlarının tıkanmaması amacıyla temizlik çalışmalarının sürdürüldüğünü duyurdu.

Yağmur yağışlarının yoğun olması ve yağışlar sonrasında oluşan sorunların çözümüne yönelik çalışmalar gerçekleştiren Genel Müdürlük, İskenderun ilçesinde su birikintisi sorununu tespit edilen bölgelerde temizlik yapıldığını ve tıkanma bulunan altyapının ekipler tarafından temizlendiğini açıkladı.

İskenderun ilçesi E-5 karayolu üzerinde bulunan yağmur suyu tahliye kanallarında temizlik yapıldığını bildiren HATSU, yağmursuyu deşarj kanalları ve ızgaralarının iç kısımlarında katı atıklar ve taşlardan oluşan tıkanıklıkların vidanjör aracıyla temizlenerek bölgede ki su birikintilerinin önüne geçildiğini belirtti.

Yağmursuyu ızgaralarında ki temizliğin önemine dikkat çekerek vatandaşların daha dikkatli olması yönünde temennilerde bulunan İdare, herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda ALO 185 HATSU Arıza ve İhbar hattına bildirilmesi gerektiğini hatırlattı.

2 Yorumlar

 1. Çok yazık! Ne yazık ki bu işler tercübeli uzmanlar tarafından yapılmıyor ve kısa ömürlü çözümler uygulanıyor!
  Tıkanıklık temizleniyor ama tıkanıklığa neden olan problemler ele alınıp kalıcı çözüm uygulanmıyor!
  Örneğin neden bu sorunlara iyi ve kalıcı çözüm bulmuş olan Hollanda’yı örnek almıyoruz. Tekerleği yeniden icat etmeye gerek yok! Gözlerimizi açalım, aklımızı kullanalım, vatandaşlarımızın menfaatini düşünelim ve güzel bir şekilde uyguluyalım!

  3 hafta önce Antakya’da idim ve Asi nehri kenarında yayaların üzerinde yürüdükleri tahtaları yenilediklerini gördüm. Neden yenileniyor? Çünkü tahtalar çürümüş! Neden cürümüş? Çünkü dayanıklı ve uzun ömürlü tahta kullanılmamış? Neden kullanılmamış? Bunun cevabını ben de bilmiyorum ama büyük israf bence!
  Oysaki çok uzun ömürlü olan örneğin Taek tahtaları kullanılabilir. Paslanır çiviler kullanmamak gerekir çünkü paslanan çiviler tahtaları daha çabuk çürütüyor! Mühendislerimiz bunu bilmiyor mu acaba! Bu soruyu bazen kendime soruyorum! Evet soruyorum: Mühendislerimiz bunu bilmiyor mu?

  Ben en iyisi uzatmayım çünkü düşündükçe tansiyonum yükseliyor!

  Kalın sağlıcakla!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here