‘Obezite’ Kanser Riskini Arttırıyor!

İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Turgut Karaca, tüp mide ameliyatı olacaklara destek ve tüp mide ameliyatı olanlara motivasyon amacıyla düzenlediği toplantısında, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu, obezitenin kanserle ilişkisi ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
Katılımcıları tek tek karşılayan ve katılımcılarla bir süre sohbet eden Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Turgut Karaca, tüp mide ameliyatı hakkında bilgiler vererek, “En önemli sağlık sorunlarından biri olan obezite, kanser riskini de arttırıyor. Kilo veremeyen bireylerde en son çare olarak uygulamış olduğumuz ameliyat sayesinde obezitenin önüne geçerek, kanser için bir risk faktörünü ortadan kaldırmış oluyoruz” dedi.
“Obezite kanseri tetikliyor”
Diyabet, hipertansiyon, kalp-damar hastalıklarına yol açan obezitenin, son yıllarda yapılan araştırmalarla kansere de neden olabileceği ifade eden Doç. Dr. Sadık Muallaoğlu, “En önemli sağlık sorunlarından olan kanser, tüm dünyada giderek artıyor. Obez kadınlarda meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kolon kanseri; erkeklerde ise yemek borusu kanseri, böbrek kanseri, pankreas kanseri ve kolon kanseri daha sık görülüyor. Kanserden korunma açısından obeziteye hayır diyoruz” açıklamasında bulundu.

‘Obezite’ Kanser Riskini Arttırıyor! ‘Obezite’ Kanser Riskini Arttırıyor!

Önceki İçerikŞahutoğlu; “İskenderun Belediyesine 31 Mart’ta Sizlerin Desteğiyle CHP Sancağını Dikeceğiz”
Sonraki İçerikSuat Çiçek 47 Yaşında Türkiye üçüncüsü oldu
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.