Çevlik – Arsuz yolunda çalışmalar başlamış olup Çevlik – Arsuz yolu trafiğe kapatıldı.
Bununla ilgili Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından yapılan açıklamada; “ Samandağ ilçesi Çevlik Tatil Köyü ve Arsuz ilçesi Kale Mahallesini birbirine bağlayacak olan sahil yolunun yapım çalışmaları başladı. Bu çalışmaların hemen ihale edilmesi ve akabinde çalışmaların başlaması son derece sevindirici. Bu yolun vaat edilen süre içinde bitirilmesi ve turizmin canlanmasına katkı sunmasını temenni ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”dedi.
Başkan nehir açıklamasının devamında; “ Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte Samandağ ve Arsuz ilçeleri bir çıkmaz sokak olmaktan kurtulacak ve bu ilçelerimizin gelişimine katkı sunacaktır. Buna inanıyorum.
İki ilçe arasındaki yolu kısaltarak iki ilçenin ekonomisine katkı sunacak, turizmde evrensel sevginin yakalanmasında önemli yer teşkil edecektir. Bunun sonucunda iki ilçenin doğal ve tarihi yerleri tanıtıldığı takdirde turizme önemli katkıları olacak, inanç turizmi canlanacak ve yöre halkına ekonomik getirileri olacaktır.
İlçemize gelen konuklarımız, İskenderun ve Arsuz’a gitmek için Antakya, Belen ve Defne ilçeleri üzerinden gitmek zorunda kalmaktadır. Arsuz ve İskenderun’dan gelen tarım ürünleri uzak mesafe katetmek zorunda kalmaktadır. Çıkmaz sokak olmaktan kurtulduğumuzda tüm bu olumsuzluklar ortadan kalkacaktır. Bu yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Arsuz Samandağ Yolunda Çalışmalar Başladı Arsuz Samandağ Yolunda Çalışmalar Başladı

1 YORUM

  1. Harika! fevkalade! muhteşem!
    Geç bile kalındı ama “geç olsun temiz olsun” Çift taraflı bisiklet yolunu sakın unutmayın efendiler! Tam bisiklet keyfi için bisiklet sürerken arabaları görmeyelim, duymayalım ve koklamayalım! Kısacası arabalardan uzak olsun! Sahil yolunda, doğa ile başbaşa bisikletle gezmek o kadar harika olurki anlatamam.

    Katkısı olan herkese ve özellikle Hatay valimiz sayın Rahmi Doğan beye çok teşekkür ederiz!
    Bu yol bölge kalkınmasına çok faydası olacaktır!

    Dileriz zamanla komşu ülkelerle ilişkiler daha da güzelleşir ve bölgemize sosyal ve ticari katkılar sağlar!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + three =