Muhtar Güneş, “Başkan Savaş Sayesinde Altyapıya Kavuştuk”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU), kuyu ile fosseptik çukur kullanılan ve altyapı bulunmayan noktalarda yeni hat döşeme çalışmalarını sürdürüyor.
Çevre temizliğini ve altyapı düzenini sağlama adına Hatay genelinde projelerini sürdüren Genel Müdürlük, altyapı bulunmayan noktalarda oluşan sorunları gidermek adına ana kanalizasyon hattına bağlantı çalışmalarını yapıldığını aktardı.
İskenderun ilçesine bağlı Meydan Mahallesi’nde sık kentleşmenin bulunduğu sokaklarda vatandaşlar tarafından iletilen sorunları gidermek amacıyla çalışma yapan HATSU, 520. Sokak’ta kullanılan atık su kuyusunun iptal edilerek yerine 250’lik borular ile 120 metre yeni altyapının döşendiğini ve ana hatta bağlantıların yapılarak koku ile tıkanıklık problemlerin önüne geçildiğini bildirdi.
Yapılan çalışmalar hakkında görüşlerini “HATSU Muhtarın Sesi” mikrofonlarına aktaran İskenderun Meydan Mahallesi Muhtarı Ramazan Güneş, “Öncelikle Hatay büyükşehir belediye başkanı Lütfü Savaş’a çok teşekkür ediyorum. Daha önce bizim birçok sokaklarda altyapı yoktu. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü savaş sayesinde birçok sokağımıza altyapı yapıldı, şuanda 520 sokaktayız. Bide 517. Sokakta da orda da alt yapı ile sorunumuz var. Sağ olsun başkanımız oranın yapılması için sözünü verdi. Medya aracılığı ile Hatay büyükşehir belediye başkanına teşekkür ediyorum emeğine sağlık ve personellere de teşekkür ederim” dedi.
Mahalle sakinlerinin hizmetler ile alakalı düşüncelerine değinen Muhtar Güneş, “mahalle sakinleri yapılan hizmetlerden dolayı çok memnun. Çünkü daha önce bu sokaklarda alt yapı yoktu. Şuan da birçok sokakta Allaha şükür alt yapımız var. 1-2 sokağımız kaldı o sokakları da yetkililer çözeceğine dair söz verdiler. Başkana teşekkür ederim ve başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here