İskenderun Gelişim Hastanesi’nin başarılı Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi, ameliyatlarına hız kesmeden devam ediyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Çetin Murat Songur ve Op. Dr. İsmail Körk’ün gerçekleştirdiği operasyondan sonra hayatı kurtulan Selvi Hançer, ameliyattan dört gün sonra taburcu oldu.
Halsizlik, göğüs ağrısı ve nefes darlığı yaşayan 64 yaşındaki Selvi Hançer için imkânsız denilen beş ameliyatı tek seferde gerçekleştiren Doç. Dr. Murat Songur, Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Birimi olarak verdikleri hizmetlerle, hastaların dış merkezlere gitmelerine gerek kalmadığına dikkat çekti.
“Tek hastaya beş ameliyat birden gerçekleştirdik”
Ameliyatın yaklaşık dört saat sürdüğünü dile getiren ve ameliyat hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Murat Songur, “Kalbin kasılma gücü yüzde 30’lara düşen ve başvurduğu birçok merkezde ameliyat olamaz denilen Selvi Hanım’a gerçekleştirdiğimiz ameliyatla; aort kapağını, mitral kapağını, ana aort damarını değiştirdik. Ayrıca ritim bozukluğu nedeniyle, ritim düzeltme işlemi gerçekleştirdik ve delik kalbini onardık. Ameliyattan dört gün sonra da hastamızı sağlığına kavuşmuş şekilde taburcu ettik. Bu tür riskli ameliyatlar, her merkezde gerçekleştirilmiyor. Gerek tecrübeli ekibimizle, gerekse teknolojik donanımımızla ameliyatlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.
“Yaşamam mucize diyorlardı”
Uzun yıllardan bu yana kalp rahatsızlığı yaşadığını ve ameliyat sonrası sağlık sorunlarının düzeldiğini ifade eden Selvi Hançer ise, “Uzun yıllardan bu yana kalp rahatsızlığı yaşıyordum. Son zamanlarda sıkıntılarımın artmasından ötürü, tekrar muayene oldum ve muayene sonrasında ameliyat olmam gerektiği söylendi. Kabul ettim ve ameliyat oldum. Önceden gittiğim merkezlerde yaşamam mucize diyorlardı. Ameliyattan sonra çok şükür sağlığıma kavuştum. Beni sağlığıma kavuşturan değerli doktorlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Doç. Dr. Murat Songur’dan Beşi Bir Yerde Ameliyat

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + nineteen =