Hatsu’da “Kök Hücre İçin Kan Bağışı” Kampanyası Başlatıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) personelleri, ilik nakli bekleyen hastalar için gönüllü kan ve kök hücre bağışı kampanyasına katıldı.
Türk Kızılayı iş birliği ile lösemili hastalara umut olmak için düzenlenen ve tüm Türkiye’ye yayılan, kök hücre bağışı kampanyasına HATSU Genel Müdürlüğü personelleri de katılarak destek verdi.
HATSU Genel Müdürlüğü binasında düzenlenen kampanya personeller tarafından yoğun ilgi gördü. Gönüllü kan ve kök hücre bağışına; 18-50 yaş arası, sarılık, AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Sifiliz (frengi), kanser gibi hastalıkları olmayan, sürekli ilaç kullanmayan personeller katılım gösterdi.

1 YORUM

  1. Güzel bir girişim, tekrik ederim. Umarık organ naklinde de aynı şekilde cömertlik yaparız. Türkiye’de İslam dinini yanlış yorumlayan bazı kişiler tarafından organ bağışlamanın İslam dinine aykırıdır gibi çok yanlış bir düşünceye sahip!
    Oysaki vefattan sonra organ bağışlamak en büyük sevaplardan biridir bence. Avrupada bir çok Müslüman Hiristiyanlardan aldıkları organ ile yaşamlarını sürdürmekte ve bunun için bağış yapanlara minnattar.

    Ben kendim yıllar önce donor oldum ve vefatım durumunda işe yarıyacak bütün organlarım başkalarını kurtarmak için kullanılmasına izin verdim! Mecburiyet söz konusu değil lakin aynı şeyi bütün Müslümanlar yapmalıdır bence.
    Kalın sağlıcakla!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here