İskenderun Esnafı Kepenk Kapattı

1
22
iskenderun esnafi kepenk kapatti 7
iskenderun esnafi kepenk kapatti 7

İskenderun Şehir merkezinde yol güzergahlarının değişmesinin ardından işlerinin düştüğünü söyleyen esnaflar kepenk kapattı.

Mete Aslan bulvarından gelen ve Ulu cami Kanatlı Caddesi istikametine dönülmesinin yasaklanmasına tepki gösteren esnaflar iş yerlerini kapattı. “Büyükşehir Belediyesinin uyguladığı yanlış yol güzergâhından dolayı mağduriyetimizi dile getirmek için 11:00/12:00 saatleri arasında kapalıyız.” yazılarını astılar.

Cadde esnafı,” Değişen güzergâhlar sonucunda cadde üzerinde bulunan tüm esnaflar iş yerlerini kapatmayla karşı karşıya, çünkü kazancımız çok ciddi düştü. Büyükşehir Belediye Başkanımıza haber gönderdik ilgileneceklerini söylediler. Ancak bir şey değişmedi. Kepenk kapatan işyeri sahipleri olarak çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. İş yerimiz batmak üzere evimize ekmek götürmekte büyük sıkıntılar yaşıyoruz.” dediler.

1 YORUM

 1. Düzenli bir tarafik ve güvenli bir yaşam için alınan bazı kararlar esnaflara kısa vadede ters gelebilir ve bu gibi tepkilere yol açabilir! Bu çok normal bir tepki, lakin:
  Zamanla şehir merkezinin tümü arabalara kapalı olması lazım, ancak o zaman rahat bir şekilde şehir merkezinde gezer ve ezilme korkusu olmadan ve stres yaşamadan alışverişimizi yaparız.
  Bir kaç metre yürümemek için arabaları neredeyse kapının girişine parketmek isteriz! Bu tembellikten fazgeçmemiz lazım! Arabalara kapalı olan havuzlu çarşı şu an İskenderun’da en işlek ve kazançlı sokaklardan biridir.
  Er veya geç bütün şehir merkezi arabalara kapalı olacaktır, olması da gerekir. Bu kaçınılmaz bir durum. Gelişmiş bir çok Avrupa şehirleri merkezleri arabalara kapalıdır. Sadece gecenin belli saatlerinde arabalar girip çıkabiliyor.

  Ben de 8 yıl belediye encümen azalığı yaptım ve bulunduğum şehirde şehir merkezini arabaları kapatma kararına başlangıçta çok tepkiler aldık. Başta çok büyük tepkilere rağmen şu an bu kararı aldıran parti şehirde en büyük parti oldu ve alınan karardan halk ve esnaflar son derece memnun. Halk AVM’lere kapanmıyor ve rahatça sokaklarda dolaşabiliyor ve alışverişini yapıyor!

  Şehrimizin gelişmesini ve modernleşmesini istiyorsak değişikliklerden korkmamalıyız! Değişiklik yapılmazsa hiç bir zaman ilerleme olmaz! İskenderun tarfiğinin son aylarda biraz düzene kavustuğunu ve rahatladığını gözlemliyebiliyorum!
  Tabi bir çok eksiklikler var. Şehrin park yerlerine ihtiyacı var! Belediyenin yer altında ücretsiz araba park yerleri oluşturması lazım! Yürümek için güzel kaldırımlar yapılmalı! Mümkün olduğu kadar arabayı evde bırakıp merkeze ve sahile yürüyerek gidilmeli. Bisikletler için yollar yapılarak şehir bisiklet cenneti yapılmalı.
  Bu yeni trafik uygulamasından maddi zarar gören esnaflara (zararı ispatlamaları halinde) maddi destek yapılmalı!
  Herkese bol kazançlı, huzurlu ve emniyetli bir yaşam dilerim!
  Kalın sağlıcakla!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − three =