“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” Projesi

“Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” Projesi kapsamında tüm yurtta eş zamanlı olarak İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU öncülüğünde farkındalık faaliyeti gerçekleştirildi.

Arsuz Kaymakamı Musa SARI’nın öncülüğünde Arsuz Belediye Başkan Vekili Corç TURAN, Arsuz Emniyet Müdürü Halil KARABACAK, Arsuz Jandarma Komutan V. Tahir ŞENSOY kurum amirleri, muhtarlar, STK’lar, halktan katılımlar, öğretmen ve öğrencilerin de katılımıyla Gözcüler Mahallesinde uygulama gerçekleştirildi,

Şoförlere broşür dağıtılıp bilgilendirmeler yapıldı, daha sonra okulda öğrencilere bilgilendirmeler yapıldı ve ailelerini uyarmaları istendi. Kaymakam SARI; Karayolları Trafik Kanununa da eklenen bu düzenlemenin can kayıplarını önlemede, kazaların önüne geçmede çok önemli yer tuttuğunu belirterek herkesi duyarlılığa davet ettiklerini ifade ederek uygulamaya katılan, destek veren herkese, teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

1 YORUM

  1. Çok güzel tebrikler.
    Sürücülerin bazıları kullandıkları araçların bir silah kadar tehlikeli olduğu bilincinde değil ne yazık ki! Yayalar yolda ise korna çalmak yerine frene basıp hız azaltılmalı ve durulmalı. Yaya zaten çekilir mantığı ile hareket edilmemeli. Özellikle dolmuşcular ve servis arabaları durulmaması gereken yerde durup çok tehlikeli durumlar oluşturuyor. Buna ben çok şahit oldum!
    Trafik levhalarının bir anlamı var ve ciddiye alınmalı. Durmak bile yasak olan trafik levhasının bitişiğinde arabalar çift şerit park yapmış!

    Sürücülere ve yayalara trafik kuralları bilincini aşılamak için istisnasız bütün kurallar uygulanmalı ve uygulamayan herkese ceza yazılmalı. Mecbur olmadıkça korna çalınmamalı. Hele dolmuşçular korna çalma tiryakisi olmuş, çalmadan edemiyorlar!

    Herkese emniyetli, huzurlu ve sağlıklı bir trafik dilerim!

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here