İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor

1
13
dilenci 2 2
dilenci 2 2

İskenderun Belediyesi Zabıta ekipleri dilencilik yaparak haksız kazanç elde etmek isteyenlere yönelik denetimlerini sürdürüyor.
Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde sürdürdüğü denetleme ve kontroller kapsamında dilencilik faaliyetlerine geçit vermiyor.

İlçe merkezi ve yakın noktalardaki camilerin önlerinde yapılan uygulamalarda ise dilencilerin çoğu zabıta ekiplerini görünce camilerden uzaklaştı. Cami önlerinden zabıta ekiplerinin uyarılarına rağmen ayrılmayanlar ise ekip arabalarına alınarak zabıta amirliğine götürülüp haklarında gerekli cezai işlem uygulandı.
Belediye ekipleri operasyonlarını özellikle pazar yerlerinde, kent merkezinde ve ilçenin belirli noktalarında sürdürüyor.

Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir. Yapılan denetimler sonucunda toplanan dilenciler Zabıta müdürlüğüne getirilerek yasalar çerçevesinde haklarında işlem yapıldı” diye konuştu.
Halkın dini duygularını sömüren dilencilere fırsat verilmemesi gerektiğini söyleyen İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların bu gibi uygunsuz durumlarla karşılaşması halinde zabıta ekiplerini arayabileceklerini belirttiler.

İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor İskenderun’da Dilenci Operasyonu Devam Ediyor

1 YORUM

 1. Dilencilik önlenmeli tabi ki!
  Bunun en iyi çözüm yolu gerçek maddi geliri olmayanlara maddi bir gelir sağlamak.
  Ihtiyacı olmadığı halde dilencilik yapanlar da var! Sahte dilenciler! Bunlar sert bir elle önlenmeli

  Gerçekten zor durumda olanlarımız da var: Aç olan dilenir, hırsızlık yapar ve daha birçok kanunsuz iş yapmak zorunda kalabilir!
  Bunu önlemenin en etkili yolu bu kişilere gelir imkanı sağlamak.
  Kısacası, sahte dilenciler cezalanmalı, gerçek muhtaç olanlar yardım almalı!
  Adillik budur bence!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + 6 =