Ukrayna’da Öldürülen Buket Yıldız Samandağ’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ukrayna’nın Harkov Kentinde geçen hafta ev arkadaşı Zeynep Hüsnübeyi (22) ile birlikte vahşice öldürülen tıp fakültesi öğrencisi Buket Yıldız (20), Hatay’ın Samandağ İlçesinde toprağa verildi.
Gelinliğe sarılı tabutu ile cenazesi baba evine getirilen Buket Yıldız, bugün (11 Ocak 2019) saat 11:00’da Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Çiğdede Mahallesi’nde cenaze namazından sonra gözyaşları ve ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Çiğdede Mahallesi Asri Mezarlığında son yolculuğuna uğurlanan Buket Yıldız’ın cenaze törenine Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Belediye Başkanvekili Meltem Ahras Nural, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Adana Milletvekili Tülay Hadimoğulları, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, CHP Samandağ İlçe Başkanı Turgay Abacı, eski milletvekili Refik Eryılmaz, eski milletvekili ve bakan Fuat Çay, Samandağ Belediye Eski Başkanı Ganim Canbolant ,oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, ailesi, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
SAMANDAĞ’DA BUKET YILDIZ’IN CENAZESİNİ KADINLAR KALDIRDI
Defin edilmek üzere Çiğdede Mahallesi Asri Mezarlığına getirilen Buket Yıldız’ın gelinliğe sarılı tabutu Samandağlı kadınlar tarafından cenaze aracından indirilerek cenaze namazı kılınmak üzere musalla taşına bırakıldı. Kadın cinayetlerine dikkat çeken Samandağlı kadınlar, zılgıt çekerek sloganlar attılar. Cenazeye katılan kadınlar “Öldürülen ,katledilen her kadın onurumuzdur,namusumuzdur. Buket Yıldız onurumuzdur. Kadın cinayetlerine hayır. Bir daha bu olayların bir daha yaşanmamasını istiyoruz” ifadelerine yer verdiler.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir yayınladığı açıklamasında , CHP Samandağ geçmiş dönem İlçe başkan yardımcısı Levent Yıldız’ın kızı Buket Yıldız’ın öldürülmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek,Merhumeye Allah’tan rahmet ,ailesine başsağlığı ve sabır diledi.
Kadın cinayetlerinin korkunç bir boyuta ulaşmasından dolayı duyduğu endişeyi ifade eden başkan Nehir, bu olayların bir daha yaşanmaması için gerekli yasal düzenlemelerin acilen TBMM tarafından yapılması gerektiğini ifade etti. Başkan Nehir, Kadın cinayetlerinin önüne geçilmesi için herkese görev ve sorumluluklar düştüğünü sözlerine ekledi.

Ukrayna’da Öldürülen Buket Yıldız Samandağ’da Son Yolculuğuna Uğurlandı Ukrayna’da Öldürülen Buket Yıldız Samandağ’da Son Yolculuğuna Uğurlandı Ukrayna’da Öldürülen Buket Yıldız Samandağ’da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Önceki İçerikHatay Genelinde Ortalamanın İki Katı Yağan Yağışların Zararları Açıklandı
Sonraki İçerikKAYMAKAM YÖNDEN’İN VATANDAŞ DUYARLILIĞI
Avatar photo
iskenderun haber genel içerik editörüdür. Haber ihbarlarınız veya ilanlarınız için üst menüden bize ulaşın sekmesini kullanın.