İskenderun’da Sürekli Arıza Veren Paslı Boru Yenilendi

1
11
SKENDERUN DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ 2
SKENDERUN DA SÜREKLİ ARIZA VEREN PASLI BORU YENİLENDİ 2

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Hatay genelinde tespit edilen paslı ve asbestli boruların iptal edilerek yerine yenilerinin döşendiğini duyurdu.

Vatandaş sağlığını ön planda tutarak hizmetlerini hassasiyet çerçevesinde gerçekleştiren Genel Müdürlük, sağlıksız boruların kullanılmasını önlemek ve mahalle sakinlerini rahata kavuşturmak amacıyla her geçen gün yeni bir mahallenin paslı borulara veda ettiğini açıkladı.

İskenderun ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi’nde yıllardır sürekli arıza veren isale hattının müdahale edildiğini belirten İdare, Pınarbaşı Caddesi üzerinde çürüyerek su kaybına neden olan ve kesintilere yol açan 250’lik içme suyu hattının iptal edildiğini akabinde 10 metre yeni hat döşenerek kaynak yapıldığını aktardı.

İskenderun’da Sürekli Arıza Veren Paslı Boru Yenilendi İskenderun’da Sürekli Arıza Veren Paslı Boru Yenilendi

1 YORUM

  1. Boruya bakıyorumda aklıma şu soru takılıyor:
    Boru müthiş paslanmış ve devamlı arıza verdiği için yenilenmiş! Peki arıza vermeseydi bu paslı ve sağlığa zararlı olan boru yenilenmiyecek miydi ve biz bunun içinden geçen suyu mu kullanmaya devam edecektik? Kimbilir bunun gibi daha nice paslı borular var ve hala kullanılıyor!

    Hatsu’nun yapması gereken görevlerinin başında halka temiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak.
    Son zamanlarda Hatsu çalışmalarında bir ilerleme var! Umarım bir gün evdeki çeşmelerimizden klorsuz, temiz ve sağlıklı içme suyu akar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 4 =