Yamaç paraşütüyle Yere Çakılarak Yaralanan Erdoğan Yarlılar’ın Tedavisi Devam Ediyor

Amanoslar’dan yamaç paraşütüyle atlayış yapan ve inişe geçtiği sırada yere çakılarak yaralanan Erdoğan Yarlılar (22), İskenderun Gelişim Hastanesi Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker’in gerçekleştirdiği başarılı ameliyat sonucu ayağa kalktı. Ameliyat sonrası yoğun fizik tedavi programına alınan Erdoğan Yarlılar’ın tedavisi, uzman doktor ve fizyoterapistler eşliğinde devam ediyor.
“Erken müdahaleyle ameliyat sonrası iyi sonuçlar almaktayız’’
Hastanın Acil Servis’e getirildiğinde bacaklarını hissetmediğini ifade eden Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker, “Erdoğan Yarlılar bize başvurduğunda, belden aşağısını oynatamıyor ve diz altından itibaren ayaklarını hissedemiyordu. Çekilen tomografide; T12 vertebra kemiğinde çökme fraktürü görüldüğünü ve omurilik kanalında tam kot bası yaptığını gözlemledik. Hastamızı 45 dakika içerisinde ameliyata alarak, omuriliğine olan baskıyı kaldırdık. Erken müdahale sayesinde de, erken yanıtlar aldık. Fizik tedeavi sayesinde, daha iyi sonuçları almayı umur ediyoruz. Hastamızın bu süreçten sonra, fizik tedavi doktoru ve fizyoterapistler eşliğinde tedavisi devam edecek” açıklamasında bulundu.
Ayağa tekrar kalkmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Erdoğan Yarlılar ise, ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Op. Dr. Özkan Çelikler’e, fizik tedavi ve rehabilitasyon ekibine teşekkür etti.

Sizin Yorumunuz

Please enter your comment!
Please enter your name here